Методичні основи формування вмінь і навичок на уроках.
Лабораторно-практичні роботи – основа засвоєння вмінь та навичок. Вироблення цих умінь в учнів дозволяє їм гнучко оперувати поняттями і фактами, вдосконалюючи такі мислительні дії, як аналіз, синтез, порівняння, узагальнення, встановлення взаємозв'язків, формування висновків світоглядного характеру.
Структура і методика уроку перевірки знань, навичок і вмінь. У практиці роботи загальноосвітньої школи уроки такого типу досить поширені, але здебільшого їх структура і методика одноманітні: цілий урок усне опитування або письмова самостійна роботи. Треба навчити учнів успішно виконувати практичні й пізнавальні операції, пов'язані зі спостереженням (сприйманням). Для цього з учнями проводяться вправи, наприклад, на користування приладами, фіксування та обробку результатів спостережень
Важливе значення мають лабораторні роботи. Вони є найбільш повним втіленням принципу наочності та предметності в навчанні, оскільки вивчення натуральних об'єктів забезпечує конкретні уявлення і поняття про предмет, причому досить повні оскільки у сприйманні беруть участь різні органи чуттів. Знання, здобуті на лабораторних роботах, добре запам'ятовуються. На лабораторних заняттях учні не тільки активні, а й самостійні в роботі. Це має велике значення для розвитку навичок самостійного вивчення природи. У процесі лабораторних робіт набуваються практичні уміння і навички: поводитися з різними приладами та інструментами, проводити спостереження, робити замальовки з натури тощо. У дітей розвивається інтерес до вивчення природи. Заключна частина – це стисле узагальнення вивченого на уроці матеріалу, короткі підсумки з теми або розділу.
|