Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання 4. Проаналізувати фінансову стійкість підприємства на основі коефіцієнтів капіталізації
 

Методичні вказівки

4.1 Коефіцієнт фінансової автономії визначає частку засобів власників підприємства в загальній сумі засобів, вкладених у майно підприємства. Характеризує можливість підприємства виконувати свої зовнішні зобов'язання за рахунок використання власних засобів, незалежність його функціонування від позикових засобів.

 

, (4.1)

 

де Кавт. - коефіцієнт фінансової автономії,

СК - власний капітал,

Б - валюта балансу.

 

4.2 Коефіцієнт фінансової залежності є доповненням до попереднього коефіцієнту – їхня сума дорівнює 1 (чи 100 %). Коефіцієнт характеризує частку позикових засобів, вкладених у майно підприємства. Ріст цього показника в динаміку означає збільшення частки позикових засобів у фінансуванні підприємства, а, отже, і втрату фінансової незалежності. Чим нижче цей показник, тим менше заборгованість підприємства, тим стійкіше його положення.

 

, (4.2)

де Кзав. - коефіцієнт фінансової залежності,

Б - валюта балансу,

СК - власний капітал.

4.3 Коефіцієнт фінансового ризику дає найбільш загальну оцінку фінансової стійкості підприємства:

 

, (4.3)

 

де Кф.р. - коефіцієнт фінансового ризику,

ЗК - позиковий капітал,

СК - власний капітал.

 

Показник має просту інтерпретацію: він показує, скільки одиниць притягнутих засобів приходиться на кожну одиницю власних.

4.4 Коефіцієнт маневрування власного капіталу показує, яка частина власного оборотного капіталу знаходиться в обороті, тобто в тій формі, що дозволяє вільно маневрувати цими засобами, а яка капіталізована. Коефіцієнт повинний бути досить високим, щоб забезпечити гнучкість у використанні власних засобів підприємства. Коефіцієнт розраховується за формулою:

 

, (4.4)

 

де К ман. - коефіцієнт маневрування власного капіталу,

Соб. - власні оборотні кошти,

СК - власний капітал.

 

Власні оборотні кошти характеризують ту частину власного капіталу підприємства, що є джерелом покриття його поточних активів. Даний показник можна розрахувати одним з нижче приведених способів:

1) від суми власного капіталу відняти вартість необоротних активів:

 

, (4.5)

 

де Кс.об. – власний оборотний капітал,

від суми оборотних активів відняти суму власного капіталу

 

(4.6)

 

Таким чином, формула розрахунку коефіцієнта маневреності (Кман.) здобуває наступний вид:

(4.7)

 

Цей показник може варіювати в залежності від структури капіталу і галузевої приналежності підприємства. Нормальною вважається ситуація, при якій коефіцієнт маневрування в динаміці незначно збільшується. Різкий ріст даного коефіцієнта не може свідчити про нормальну діяльність. Це зв'язано з тим, що збільшення цього показника можливе або при рості власного капіталу, або при зменшенні власних джерел фінансування. У зв'язку з цим, різке збільшення даного показника автоматично викликає зменшення інших показників. Для визначення оптимального значення коефіцієнта маневрування необхідно порівняти цей показник пв конкретному підприємстві із середнім показником в галузі чи у конкурентів. Для загального наочного аналізу побудуємо таблицю 4.1

 

Таблиця 4.1 - Зведена таблиця коефіцієнтів капіталізації

 

Показники На початок базового періоду На кінець базового періоду На кінець звітного періоду Абсолютна зміна
1.Коефіцієнт фінансової автономії        
2.Коефіцієнт фінансової залежності        
3.Коефіцієнт фінансового риску        
4.Коефіцієнт маневреності власного капіталу        

 

Зробити розрахунки і висновки.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 810. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия