Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Показники оцінки майнового стану підприємства
 

Показник Формула На поч. року На кін. року Зміна за рік
1. Робочий капітал (власні оборотні засоби), тис. грн. Ф. 1 р. 260 – р. 620      
2. Частка власних оборотних засобів Ф. 1 (р. 260-р.620) / 260      
3. Коефіцієнт зносу основних засобів Ф. 1 р. 032/031      
4. Коефіцієнт придатності основних засобів Ф. 1 р. 030/031      

 

Позитивним є зростання „позитивних статей”, а також за статтями „Основних засобів”, „Нематеріальних активів” та окремих статей „Запасів”.

В умовах інфляції недоцільно мати залишки „Грошових коштів” на рахунку: по-перше, знецінення, по-друге, кошти мають бути в обороті. Слід звернути увагу на збільшення залишку готової продукції (можливе зростання цін, перевиробництво, брак, нестандарт, тощо).

Слід також звернути увагу на зростання статей „Незавершене будівництво”, „Довгострокові фінансові вкладення”, „Довгострокова дебіторська заборгованість”, „Відстрочені податкові активи”, оскільки ці активи не беруть участі у виробничому обороті, і за певних умов їх зростання не вплине позитивно на результати фінансово-господарської діяльності.

Позитивної оцінки заслуговує збільшення частки оборотних активів. Це може бути свідченням формування мобільнішої структури активів, яка сприяє прискоренню обігу оборотних засобів і тим самим поліпшує фінансовий стан підприємства за умови, що це не є наслідком згортання виробничої бази. При вивченні структури оборотних активів позитивним моментом може бути збільшення незавершеного виробництва (якщо це не є наслідком інфляційних процесів), готової продукції (за відсутності браку, нестандарту та неконкурентоспроможної продукції). За певних умов позитивним є збільшення виробничих запасів, тварин на вирощуванні та відгодівлі. За інших рівних умов скоріше негативним є збільшення дебіторської заборгованості.

Аналізуючи структуру пасиву, відзначають частку власних джерел (капітал, резерви) і залучених. Збільшення частки власних джерел оцінюють позитивно, а частки кредиторської заборгованості негативно, враховуючи особливості діяльності підприємства.

Незалежно від перших висновків про якість структурних змін у балансі для підбиття підсумку аналізу необхідно оцінити причини та їхнє обґрунтування.

Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства. Аналіз ліквідності підприємства проводиться на основі розрахунків таблиці 7.4. Баланс підприємства вважають абсолютно ліквідним, якщо: А1>З1, A2>З2, A3>З3, A4<З4. Результати розрахунку коефіцієнтів наводяться в таблиці 7.5.

Таблиця 4.22


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 294. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.025 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7