Відповідь на перше питання передбачає ознайомлення студентів із рекомендованими нормативно-правовими документами, відповідно до яких необхідно визначити завдання та зміст методичної роботи в школі.
Готуючи відповідь на друге питання, студенти повинні звернути увагу на дві групи форм методичної роботи: індивідуальні та колективні. Крім того, потрібно схарактеризувати основні індивідуальні форми методичної роботи (самоосвіта, стажування, наставництво, індивідуальні консультації), колективні форми методичної роботи в школі (методичні об’єднання вчителів, класних керівників; семінари для вчителів, вихователів, директорів та їх заступників; педагогічні читання, виставки, конференції; опорні школи; школи передового педагогічного досвіду; творчі групи). Також необхідно дати характеристику курсам підвищення кваліфікації педагогічних працівників і спробувати визначити їх місце у загальній, фаховій і методичній підготовці вчителів.
Відповідь на третє питання практичного заняття потребує ознайомлення із специфічними особливостями організації методичної роботи в гімназіях і ліцеях. Характеризуючи завдання та зміст методичної роботи, студенти повинні визначити її науковий характер і порівняти із діяльністю вчителів у звичайних школах. Крім того, варто визначити основні напрями роботи науково-методичної ради, охарактеризувати її склад, структуру та окремо зупинитися на формах організації методичної роботи в гімназіях і ліцеях.