АНКЕТА ДЛЯ УЧНІВ
(визначення спеціальних предметів та курсів за вибором)
Інструкція для учнів Запропонована анкета призначена для вивчення Вашої думки щодо спеціальних предметів та предметів шкільного компонента, що вивчаються в даному класі. Спробуйте якомога точніше вибрати одну чи дві відповіді із запропонованого Вам набору по кожному питанню, які Ви вважаєте самими правильними. Вибрані відповіді відзначте у бланку відповідей.
1. Чого Ви прагнете досягти, навчаючись у профільному класі? Ø Підготуватися до майбутньої професії, до роботи на сучасному підприємстві, отримати професію. Ø Правильно вибрати майбутню професію, розкрити свої здібності, пізнати свої можливості. Ø Набути корисних для життя навичок. Ø Не замислювався (лась) над цим питанням, мені все одно. Ø Навчання у профільному класі нічого не дає.
2. Чи пов'язуєте Ви свої майбутні професійні плани зі спеціальними предметами, що вивчають у школі? Ø Збираюся працювати за цим фахом, маю намір продовжити навчання у технікумі, інституті. Навички і знання зі спеціальних предметів знадобляться у моїй майбутній професії, під час навчання у ВНЗ. Ø Навички і знання зі спеціальних предметів знадобляться в житті незалежно від обраної в майбутньому професії. Ø Поки ще не знаю, не замислювався (лась). Ø Не пов'язую; навички, набуті під час навчання у профільному класі, ніколи не знадобляться мені в житті.
3. Чи задоволені Ви обсягом знань, що отримали зі спеціальних предметів, курсів за вибором? Ø Дуже задоволений (на). Ø Задоволений (на), але маю пропозиції. Ø Мені все одно. Ø Не задоволений (на), та іншого варіанта немає. Ø Зовсім не задоволений (на), хотів (ла) би (б) навчатися за іншим профілем.
4. Як ставляться Ваші батьки до навчання у профільному класі? Ø Вважають, що це допоможе мені підготуватися до майбутньої трудової діяльності. Ø Вибір зроблено за порадою батьків. Ø Вважають, що, вивчаючи спеціальні предмети у профільному класі, можна набути корисних для життя навичок. Ø Не схвалюють, але й не наполягають на іншому варіанті, не висловлюють своєї думки, їм байдуже. Ø Проти мого навчання у профільному класі.
5. Як Ви збираєтеся реалізувати отримані знання у перспективі? 6. З нижчеперелічених предметів і факультативів виберіть ті, що, на Ваш погляд, необхідні для навчання в даному класі. 7. З нижчеперелічених предметів виберіть ті, що не є необхідними для вивчення в даному класі. Які предмети шкільного компонента, що Ви не вивчаєте, Вам хотілося б вивчати?
АНКЕТИ ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 7, 9-х КЛАСІВ Анкета № 1 До якої галузі праці Ваша дитина виявляє зацікавленість? Які предмети Ви б хотіли, щоб вона вивчала глибше відповідно до майбутнього вибору професії і бажань дитини? Якщо у Вашої дитини є невдачі у навчанні, то що є причиною цього, на Ваш погляд:
• складність матеріалу, • відсутність здібностей, • небажання вчитися, • погані взаємини з учителями, • погані взаємини з товаришами, • інше (вкажіть)? Як впливає мікроклімат у класному колективі на успішність • Сприяє зростанню інтересу до навчання; • пригнічує бажання вчитися; • інше (вкажіть).
Яку участь Ви взяли б у роботі школи щодо підготовки дитини
Анкета № 2
П. І. Б. ________________________________________________________ Професія:________________________________________________________ Клас: ______________
1. Чи вибрав (ла) Ваш син (дочка) навчальний заклад для продовження освіти (або майбутню професію)? а) Так; б) вибрав, але ще вагається; в) ні; г) не знаю. 2. Який шлях здобуття освіти Ви рекомендуєте своїй дитині? а) ПТУ; б) технікум; в) навчання в 10— 11 класах школи; г) інститут. 3. Чи збігається Ваша рекомендація з думкою Вашої дитини? б) в основному збігається; в) не збігається; г) не знаю. 4. Як Ви готуєте свою дитину до майбутньої трудової діяльності? а) Розповідаєте про свою професію і трудові традиції сім'ї; б) знайомите зі своїм підприємством; в) рекомендуєте літературу, враховуючи інтереси дитини; г) радите обрати секцію, гурток, факультатив, курси за вибором; д) відвідуєте музеї, виставки для розвитку інтересів; 5. Яку участь Ви взяли б у роботі школи для підготовки дітей до вибору професії? а) Організували б екскурсії на своє підприємство; б) виступили б із бесідою, розповіддю про свою професію; в) керували б гуртком; г) організували б суспільно корисну працю учнів; д) запросили б до дітей своїх товаришів по роботі, людей важливих і цікавих професій; є) організували б індивідуальне шефство, наставництво.
6. Чи займається Ваша дитина з репетитором? а) Так; б) ні; в) важко знайти репетитора; г) не вважаю за потрібне.
7. Чи достатньо у Вас знань, щоб надати дитині кваліфіковану допомогу у виборі професії? а) Так; б) не вистачає спеціальних знань і профорієнтації; в) не вистачає загальних психолого-педагогічних знань; г) не замислювався.
8. Як Ви підвищуєте рівень знань і вмінь в галузі сімейного виховання, профорієнтації? а) Читаю спеціальні журнали, відвідую лекції з педагогіки; б) консультуюсь у педагогів; в) відвідую батьківські збори; г) не займаюся педагогічною самоосвітою. 8. Що, на Ваш погляд, необхідно зробити педагогам і батькам для поліпшення підготовки учнів до майбутньої трудової діяльності?
|