Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання № 5. За договором про патентну ліцензію науково-дослідний інститут селекції плодоовочевої продукції "Пегас" надав сільськогосподарського кооперативу

За договором про патентну ліцензію науково-дослідний інститут селекції плодоовочевої продукції "Пегас" надав сільськогосподарського кооперативу "Простір" засвідчене патентом право використання селекційного досягнення - нового сорту квасолі "Факел" з високими смаковими якостями і стійкою до заморозків.

Згідно з договором кооператив повинен був всю вирощену їм квасолю сорту "Факел" продавати тільки в центральному районі України. Ніяких інших прав ліцензіару не передавалося. Термін дії договору становив п'ять років.

За два роки до закінчення терміну дії вказаного договору адміністрації інституту "Пегас" стало відомо, що в Західній Україні з'явилася у продажу квасоля сорту "Факел", вирощена фермером Сіговим на своїй земельній ділянці в Криму. Як з'ясувалося, Сігов працює на підставі договору концесії, укладеного з кооперативом "Простір ".

Інститут "Пегас" пред'явив позов до кооперативу "Простір", в якому звинуватив його в порушенні своїх виключних прав на селекційне досягнення - новий сорт квасолі "Факел" в частині розширення території його реалізації без дозволу на те інституту, і вимагає відшкодувати збитки, завдані Сіговим, що продавав вирощену їм квасоля сорту "Факел" на території Західної України, а не на території, зазначеної в договорі про патентну ліцензії.

Питання задачі

1. Який вид патентної ліцензії видав інститут "Пегас" кооперативу "Простір": виняткову, повну або просту?

2. Чи вправі був ліцензіар вказувати в договорі про патентну ліцензії територію, де допускається використання його селекційного досягнення - нового сорту квасолі "Факел"? З якою метою він це зробив?

3. Чи вправі був кооператив "Простір" укласти з фермером Сіговим договір комерційної концесії і якщо так, то яка вимога повинна було бути передбачено в цьому договорі?

4. Яке рішення має винести суду?

 Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 323. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия