Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання № 3

Український вчений Степанов першим у світі виростив новий сорт конопель, якої не містить алкалоїдних сполук, і отримав на нього патент. Висота стебла виведеного їм рослини досягає 4 м, а елементарного волокна - 16 м, врожайність в два рази вище, ніж у льону. Процес переробки конопель екологічно чистий і безвідходний. З її насіння можна виготовляти цілюще і поживне масло, а з зеленої маси - прядиво і полотно.

У 1999 р. Степанов уклав з сільськогосподарським кооперативом "Колос" ліцензійний договір, що передбачає видачу простої ліцензії на право використання його селекційного досягнення. В договір були включені вимоги, згідно з якими Степанов повинен був щорічно поставляти кооперативу насіння конопель, вирощеної на своїй земельній ділянці, в певному обсязі, а кооператив повинен був все насіння конопель, вирощеної на його полях, поставляти маслобойному комбінату "Злато масло" для виготовлення олії, а зелену масу - лентоткацкій фабриці "Нове століття" для отримання з неї побутової нитки для виготовлення полотна.

В 2002 р. Степанову стало відомо, що в 2001 р. кооператив "Колос" продав частину насіння конопель кооперативу "Степ", який внаслідок відмови йому у видачі ліцензії на посіви конопель державним органом продав ці насіння громадянину іноземної держави. У зв'язку з цим Степанов пред'явив позов до кооперативу "Колос", в якому звинуватив його в порушенні вимоги ліцензійного договору в частині продажу насіння конопель третій особі без його згоди, і вимагав відшкодування завданих їм збитків не тільки у зв'язку з цим продажем, але і у зв'язку з тим, що насіння нового сорту конопель стали власністю громадянина іноземної держави. У свою чергу кооператив "Колос" подав зустрічний позов до Степанова з вимогою відшкодувати збитки, завдані внаслідок передачі відповідачем насіння конопель іншого сільськогосподарського кооперативу "Час" за укладеним з ним ліцензійним договором.

Питання до задачі:

1. Яке друге найменування має проста ліцензія?

2. Чи законні зобов'язання сільськогосподарського кооперативу "Колос", включені в ліцензійний договір з Степановим?

3. Чи вправі був кооператив "Колос" продати частину насіння конопель кооперативу "Степ" без дозволу Степанова?

4. До яких наслідків для держави може призвести продаж насіння нового сорту конопель громадянина іноземної держави?

5. Чи правомірні вимоги Степанова до кооперативу "Колос" про відшкодування збитків?

6. Чи має право Степанов укласти з іншим кооперативом "Час" ліцензійний договір на передачу права на використання його селекційного досягнення?

7. Яке рішення має винести суду з позовами Степанова до кооперативу "Колос"?

 Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 265. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия