Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання №5.
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Відкрите акціонерне товариство "Чисте джерело" пред'явило позов до товариства з обмеженою відповідальністю "Розлив", в якому звинувачувало його в незаконному використанні найменування місця походження товару "Мінеральна вода типу Полтавська" і вимагало стягнення завданих збитків.

У жовтні 1994 р. ВАТ "Чисте джерело", що займаються розливом у пляшки мінеральної води, що добувається з артезіанських свердловин, зареєструвало в Установі найменування походження води "Мінеральна вода Полтавська" і використовувало його у своїй торговельній діяльності.

У серпні 1999 р. акціонери ВАТ "Чисте джерело" виявили спочатку в місцевій газеті рекламу, а потім у продажу пляшки з мінеральною водою з позначенням найменування місця походження товару "Мінеральна вода типу Полтавська". Вважаючи, що його виняткові права на зазначення місця походження товару порушені, ВАТ "Чисте джерело" вимагало від ТОВ "Розлив" припинити використання слова "Полтавська" в позначенні води, що ними реалізується. Однак ТОВ "Розлив" не виконав цю вимогу.

На засіданні суду представник ТОВ "Розлив" пояснив, що на етикетках пляшок з мінеральною водою зазначено справжнє найменування місця походження води з артезіанських свердловин, розташованих поблизу Полтави. Крім того, у травні 1999 р. придбала ліцензію на експлуатацію свердловин від ВАТ "Кристал", яке в 1990 р. одержало дозвіл від міської адміністрації на використання такого найменування місця походження товару у своїй торговельній діяльності.

Питання до задачі:

1. Чи виникла правова охорона найменування місця походження товару "Мінеральна вода типу Полтавська" після видачі адміністрацією м. Полтави ВАТ "Кристал" дозвіл на її використання? В якому випадку виникає правова охорона найменування місця походження товару?

2. Чи мав право ТОВ "Розлив" використовувати у своїй торговельній діяльності найменування місця походження товару "Мінеральна вода типу Полтавська"?

3. Чи допускається використання найменування місця походження товару "Мінеральна вода типу Полтавська" у такому словосполученні?

4. Яке рішення має винести суду?

 Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 336. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия