Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання № 2. Зоотехнік Ногін, працюючи на тваринницькій фермі "Зірка", примітив бикавиробника, потомство корів від якого мало найбільшим розміром вим’я
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Зоотехнік Ногін, працюючи на тваринницькій фермі "Зірка", примітив бикавиробника, потомство корів від якого мало найбільшим розміром вим’я, і став з'єднувати його з коровою голштинофризской породи, що дає до 10 тис. л молока на рік. Методом пересадки ранніх ембріонів від цієї корови до інших через десять років він створив елітне стадо з семи биків і трьохсот корів, які дають до 12 тис. л молока на рік.

Описане селекційне досягнення було створено Ногіним з використанням грошових коштів ферми "Зірка", але не в порядку виконання службового завдання, і ніякої угоди роботодавцем і зоотехніком на виведення нової породи не було.

Коли Ногін повідомив на засіданні правління ферми про свій намір отримати патент на виведену їм породу корів, голова правління заявив, що право на одержання патенту належить фермі, мотивуючи це тим, що на ній були створені всі умови для виконання Ногіним службового завдання з селекційної роботи: побудований новий корівник спеціально для утримання елітних корів, виділялися високопоживні корми. Ногін не заперечував цього, однак, на його думку, ферма "Зірка" буде мати право на отримання ліцензії на використання нової породи корів у разі, якщо він отримає патент на своє селекційне досягнення.

Питання до задачі:

1. Кому з названих в завданні осіб належить першочергове право на одержання патенту на нову породу корів?

2. Чи є селекційне досягнення, створене Ногіним, службовим? Яким нормативним актом встановлено порядок визнання селекційного досягнення службовим?

3. На отримання якого виду ліцензії буде мати право ферма "Зірка" у разі отримання Ногіним патенту на породу корів?

4. Які права залишаться у Ногіна на його селекційне досягнення після того, як ферма "Зірка" отримає від нього певного виду ліцензію?

5. Чи матиме право ферма "Зірка" замість ліцензії вимагати від Ногіна відшкодування витрат, понесених ним у зв'язку із створенням такого селекційного досягнення?

 Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 306. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия