Тестовий контроль для перевірки знань. а) співвідношення результатів і сукупних витрат;
1. Ефективність – це: а) співвідношення результатів і сукупних витрат; б) співвідношення ефекту і витрат на його досягнення; в) досягнення високих результатів з найменшими витратами; г) всі відповіді правильні. 2. За ринкових умов господарювання ефективність виробництва визначається як відношення: а) результатів до ресурсів; б) результатів до витрат; в) витрат до результатів.
3. За методом розрахунків виділяють ефективність виробництва: а) абсолютну, порівняльну; б) економічну, соціальну; в) на рівні підприємства, на рівні галузі, на рівні народного господарства; г) окремого підприємства в цілому, окремих видів ресурсів, окремого виду продукції. 4. За об’єктом оцінки виділяють ефективність виробництва: а) абсолютну, порівняльну; б) економічну соціальну; в) на рівні підприємства, на рівні галузі, на рівні народного господарства; г) окремого підприємства в цілому, окремих видів ресурсів, окремого виду продукції. 5. Найкращих результатів підприємство може досягти за рахунок: а) оптимізації витрат на виробництво; б) мінімізації витрат на виробництво; в) всі відповіді правильні. 6. Конкурентоспроможність – це: а) здатність впливати на ринкову ситуацію у власних цілях; б) здібність виробляти продукцію, що задовольняє вимогам ринку при відносно низьких витратах виробництва; в) здібність виробляти нову продукцію з найменшими витратами; г) усе перелічене є правильним. 7. Для оцінки фінансової діяльності визначають: а) продуктивність та ефективність праці; б) характер комерційних угод та їх ефективність; в) виробничу потужність та ступінь її використання; г) рентабельність діяльності та використання капіталу.
8. Для оцінки комерційної діяльності необхідно оцінити: а) раціональність оргструктури; б) асортиментну політику; в) фінансовий стан та платоспроможність підприємства; г) стан матеріально-технічної бази. 9. Суть метода різниць при оцінці конкурентоспроможності полягає у: а) визначенні переваг та недоліків підприємства за окремими показниками, що порівнюються (об’єктами оцінки); б) визначенні місця підприємств конкурентів за кожним об’єктом оцінки шляхом ранжування досягнутих значень показників; в) визначенні узагальнюючої кількісної оцінки становища підприємства в конкурентній боротьбі при наявності кількох конкурентів за матричним методом; г) наочному відображенні зон конкурентних переваг та недоліків підприємства. 10. Визначення узагальнюючої кількості оцінки становища підприємства в конкурентній боротьбі при наявності кількох конкурентів за матричним методом є характерним для: а) методу різниць; б) методу еталону; в) методу балів; г) методу рангів.
|