Методичні вказівки до виконання практичної роботи. Доход – це виручка підприємства від реалізації продукції, послуг, виконання робіт на сторону без урахування податку на додану вартість та акцизного збору
Доход – це виручка підприємства від реалізації продукції, послуг, виконання робіт на сторону без урахування податку на додану вартість та акцизного збору. Він є основою формування прибутку, фінансування поточних витрат, виплати податків. Прибуток – це частина виручки, що залишається після відшкодування всіх витрат на виробничу та комерційну діяльність підприємства. Відносний показник прибутковості, що характеризує ефективність діяльності підприємства є рентабельністю підприємства. Розраховують різні види прибутку: - валовий прибуток (П в):
П в = ВР – ПДВ – АЗ – С в, де 7.1
ВР – виручка від реалізації продукції підприємства; ПДВ – податок на додану вартість; АЗ – акцизний збір; С в – виробнича собівартість реалізованої продукції.
- прибуток від операційної діяльності (П о):
П о = П в + Д оп.ін. – АВ – В з – В оп.ін., де 7.2
Д оп.ін. – інші операційні доходи; АВ – адміністративні витрати; В з – витрати на збут; В оп.ін. – інші операційні витрати.
- прибуток від звичайної діяльності до оподаткування (П зо):
П зо = П о + Д к + Д ф + Д ін. – В ф – В к – В ін., де 7.3
Д к – доход від участі в капіталі; Д ф – інші фінансові доходи; Д ін. – інші доходи; В ф – фінансові витрати; В к – витрати від участі в капіталі; В ін. – інші витрати.
- прибуток від звичайної діяльності (П з):
П з = П зо – ПП, де 7.4
ПП – податок на прибуток від звичайної діяльності.
- чистий прибуток (П ч):
П ч = П з + НП – НЗ – ПНП, де 7.5
НП – надзвичайний прибуток; НЗ – надзвичайний збиток; ПНП – податок на надзвичайний прибуток.
- загальний рівень рентабельності підприємства (Р) визначається:
, де 7.6 або: , де 7.7
С – загальна виробнича собівартість; ОФ – вартість основних виробничих фондів; ОЗ – сума оборотних засобів.
|