Тема 7. Економічна роль держави
№311. До непрямих податків не належить: 1) мито; 2) акцизи; 3) податок на додану вартість; 4) податок на прибуток підприємств.
№312. До непрямих податків не належить: 1) мито; 2) податок на додану вартість; 3) акцизи; 4) податок на спадщину.
№313. В Україні універсальний акциз офіційно називають: 1) акцизним збором; 2) податком на додану вартість; 3) податком з обороту; 4) податком з продажу.
№314. В Україні універсальний акциз офіційно називають: 1) податком на додану вартість; 2) акцизним збором; 3) прибутковим податком; 4) податком із продажу.
№315. Відомі класифікації податків не виділяють такі види податків: 1) прогресивні, регресивні і пропорційні; 2) прямі і непрямі; 3) справедливі й несправедливі; 4) загальнодержавні й місцеві.
№316. Що не є благом громадського вжитку: 1) маяки; 2) контроль за повенями; 3) оборона країни; 4) електроенергія.
№317. Що не є благом громадського вжитку: 1) маяки; 2) електроенергія; 3) оборона країни; 4) боротьба з інфекційними хворобами.
№318. Громадські блага відрізняються від індивідуальних тим, що: 1) вони подільні; 2) до них можна застосувати принцип виключення; 3) вони неподільні і не перебувають в індивідуальному користуванні; 4) у приватних підприємств є сильні стимули для виробництва громадських благ.
№319. Громадські блага відрізняються від індивідуальних тим, що: 1) вони подільні; 2) до них можна застосувати принцип виключення; 3) їх легко продати індивідуальним покупцям; 4) вони неподільні і не перебувають в індивідуальному користуванні.
№320. До прямих податків не належить: 1) податок на спадщину; 2) податок на доходи фізичних осіб; 3) податок на ювелірні вироби; 4) земельний податок.
№321. До прямих податків не належить: 1) прибутковий податок; 2) податок на ювелірні вироби; 3) податок з прибутку; 4) земельний податок.
№322. Що не належить до податкової системи: 1) ввізне мито; 2) платежі за комунальні послуги; 3) акцизний збір; 4) місцеві збори.
№323. Що не належить до податкової системи: 1) ввізне мито; 2) акцизний збір; 3) платежі за комунальні послуги; 4) обов’язкові платежі у державні цільові фонди.
№324. Яке твердження правильне: 1) запровадження мінімальної заробітної плати є прикладом державного регулювання економіки; 2) усі економісти підтримують державне регулювання ринкової економіки; 3) для визначення розміру податку кількість податкових одиниць множать на процентну ставку; 4) принцип виключення не можна застосувати до благ індивідуального вжитку.
№325. Яке твердження неправильне: 1) благо громадського вжитку характеризоване неподільністю і спільним споживанням; 2) вищі податкові ставки завжди забезпечують більші податкові надходження; 3) високопрогресивна система оподаткування стимулює приховування доходів від сплати податків; 4) в Україні універсальний акциз офіційно називають податком на додану вартість.
№326. Яке твердження правильне: 1) ринковий механізм не може забезпечити виробництва громадських благ; 2) принцип виключення легко застосувати до благ громадського вжитку; 3) необхідною умовою ефективного державного регулювання економіки є переважання державної власності над приватною; 4) стабілізаційна макроекономічна функція держави передусім полягає у зменшенні державних видатків.
№327. Що не є економічною функцією держави в сучасній господарській системі: 1) захист конкуренції; 2) субсидії збитковим підприємствам; 3) стабілізація економіки; 4) перерозподіл доходів та ресурсів.
№328. Що не є економічною функцією держави в сучасній господарській системі: 1) захист конкуренції; 2) субсидії збитковим підприємствам; 3) виробництво громадських благ; 4) перерозподіл доходів та ресурсів.
№329. Основними методами збалансування дефіцитного державного бюджету є такі, за винятком: 1) додаткова емісія грошей; 2) випуск державних цінних паперів; 3) державні закупівлі товарів і послуг; 4) підвищення податків.
№330. Основними напрямами видатків державного бюджету є такі, за винятком: 1) проценти за державний борг; 2) соціальні видатки; 3) утримання державного апарату; 4) амортизаційні відрахування.
№331. Дефіцит державного бюджету існує, коли: 1) державні видатки перевищують доходи; 2) збільшуються державні видатки; 3) зменшується державний борг; 4) державні доходи перевищують податкові надходження.
№332. Дефіцит державного бюджету існує, коли: 1) зменшується державний борг; 2) державні видатки перевищують доходи; 3) зменшуються державні трансфери; 4) зростають державні закупівлі товарів і послуг.
№333. Державні субсидії – це: 1) усі видатки з державного бюджету; 2) грошові кошти, які держава витрачає на утримання бюджетного сектора економіки; 3) використання грошових коштів на імпорт найважливіших для країни товарів і послуг; 4) грошові кошти, які держава спрямовує на допомогу соціально незахищених груп населення.
№334. Державні субсидії – це: 1) усі видатки з державного бюджету; 2) грошові кошти, які держава витрачає на обслуговування державного боргу; 3) використання грошових коштів на імпорт найважливіших для країни товарів і послуг; 4) грошові кошти, які держава спрямовує на допомогу соціально незахищених груп населення.
№335. Яке з перелічених тверджень неправильне: 1) податок з прибутку підприємств в Україні є пропорційним; 2) виробництво або споживання певних благ може надавати третім сторонам або суспільству загалом вигоди переливу, за які непотрібно платити; 3) юридичні особи не можуть бути суб’єктами оподаткування; 4) парадокс ринкового механізму полягає у тому, що його функціонування стимулює виникнення недосконалих ринкових структур.
№336. Стабілізаційна політика держави спрямована на досягнення таких цілей, за винятком: 1) зниження темпів інфляції; 2) підвищення рівня рентабельності (прибутковості) підприємств державної форми власності; 3) підвищення рівня зайнятості; 4) досягнення зовнішньої рівноваги.
№337. Національний банк України не виконує функції: 1) регулювання та контроль пропозиції грошей у вітчизняній економіці; 2) емісія грошових знаків; 3) зберігання золотовалютних резервів та обов’язкових резервів комерційних банків; 4) надання кредитів населенню.
№338. Державні фінанси не охоплюють: 1) державний бюджет; 2) фінанси місцевих органів влади; 3) фінанси приватних підприємств; 4) спеціальні державні фонди.
№339. Грошово-кредитну (монетарну) політику в Україні проводить: 1) Національний банк України; 2) Міністерство фінансів; 3) Державна податкова адміністрація; 4) Міністерство економіки.
№340. Що не є напрямом видатків з державного бюджету: 1) національна оборона; 2) витрати державних підприємств на поліпшення стану довкілля; 3) утримання державного апарату; 4) проценти за державний борг.
№341. Що не є напрямом видатків з державного бюджету: 1) утримання державного апарату; 2) проценти за державний борг; 3) амортизаційні відрахування підприємств державного сектора; 4) соціальні видатки.
№342. Що не є напрямом видатків з державного бюджету: 1) заробітна плата працівників приватного сектора; 2) соціальні видатки; 3) фінансування бюджетного сектора економіки; 4) національна оборона.
№343. Який із непрямих податків в Україні стягується із більшості товарів та послуг: 1) податок з продажу; 2) готельний збір; 3) податок на додану вартість; 4) мито.
№344. Об’єктом оподаткування прямими податками є: 1) товари; 2) послуги; 3) майно, доходи та прибуток; 4) державні трансфери.
№345. Об’єктом оподаткування непрямими податками є: 1) доходи домогосподарств; 2) державні трансфери; 3) товари та послуги; 4) прибуток підприємств.
№346. За непрямого податку об’єктом оподаткування є: 1) дохід; 2) майно; 3) товар або послуга; 4) земля.
№347. Яке твердження правильне: 1) у ринковій економіці приватний сектор є основним виробником громадських благ; 2) ринковий механізм створює ефективні стимули до праці, а відтак забезпечує справедливий розподіл доходів у суспільстві; 3) зовнішні ефекти діяльності або витрати і вигоди переливу виникають тоді, коли дії окремої особи чи фірми позначаються на іншій особі чи фірмі; 4) більшість благ індивідуального вжитку є неподільними і на них не поширюється принцип виключення.
№348. Яке твердження правильне: 1) монополізм – явище, що породжується виключно дією ринкового механізму; 2) бюджетний профіцит є наслідком підвищення податкових ставок; 3) для зменшення нерівності у доходах уряд застосовує пропорційну систему оподаткування; 4) високопрогресивна система оподаткування стимулює приховування доходів від сплати податків.
№349. Яке твердження щодо ринкового механізму неправильне: 1) не забезпечує вирішення проблеми диференціації регіонального економічного розвитку; 2) не допускає монополізації окремих галузей чи сфер економіки; 3) не пропонує шляхів вирішення проблеми забруднення довкілля; 4) неспроможний забезпечити виробництва громадських благ.
№350. Яке твердження неправильне: 1) для зменшення нерівності у доходах уряд застосовує пропорційну систему оподаткування; 2) виробництво або споживання певних благ може надавати третім сторонам або суспільству загалом вигоди переливу, за які не потрібно платити; 3) юридичні особи можуть бути суб’єктами оподаткування; 4) парадокс ринкового механізму полягає у тому, що його функціонування стимулює виникнення недосконалих ринкових структур.
|