Тема 9. Фірма як економічний суб’єкт
№379. Яке твердження правильне: 1) економічний прибуток мінус бухгалтерський прибуток дорівнює явним витратам; 2) бухгалтерські витрати плюс економічні витрати дорівнює загальному виторгові; 3) бухгалтерський прибуток мінус неявні витрати дорівнює економічному прибутку; 4) економічний прибуток плюс бухгалтерський прибуток дорівнює неявним витратам.
№380. Яке твердження правильне: 1) бухгалтерські витрати плюс економічні витрати дорівнює загальному виторгові; 2) бухгалтерський прибуток мінус неявні витрати дорівнює економічному прибутку; 3) економічний прибуток плюс бухгалтерський прибуток дорівнює неявним витратам; 4) бухгалтерські витрати дорівнюють явним витратам плюс неявні витрати.
№381. Принципова відмінність між явними й неявними витратами полягає в тому, що: 1) неявні витрати не можна виміряти у грошовій формі; 2) явні витрати пов’язані з виплатою фірмами грошей за ресурси, а неявні з такими виплатами не пов’язані; 3) у явних витратах не враховують, а в неявних враховують витрати на капітальне устаткування; 4) у явних витратах враховують вартість власних ресурсів фірми, які вона не оплачує, а у неявних – не враховують.
№382. Критерієм класифікації підприємств за розмірами не може бути: 1) кількість працівників; 2) обсяг продажу; 3) вартість майна підприємства; 4) продуктивність праці.
№383. У короткостроковому періоді до змінних витрат можна зачислити: 1) витрати на придбання сировини; 2) процент за взяту фірмою позику; 3) амортизаційні відрахування; 4) страхові внески фірми.
№384. Постійні витрати фірми – це: 1) явні витрати; 2) неявні витрати; 3) витрати, які несе фірма навіть у тому разі, якщо продукцію не виробляють; 4) найнижчі витрати виробництва для повного обсягу продукції.
№385. Економічні витрати: 1) містять явні витрати, але не враховують неявні витрати; 2) не містять ні явних, ні неявних витрат; 3) містять неявні витрати, але не враховують явні витрати; 4) містять явні й неявні витрати, у тому числі й нормальний прибуток.
№386. Економічні витрати: 1) перевищують явні й неявні витрати на величину бухгалтерського прибутку; 2) містять явні витрати, але не враховують неявні витрати; 3) містять неявні витрати, але не враховують явні витрати; 4) містять явні й неявні витрати, у тому числі нормальний прибуток.
№387. Що характеризує корпорацію: 1) зазвичай невеликий обсяг виробництва і незначний асортимент продукції; 2) простота утворення та реєстрації; 3) співвласники несуть лише обмежену відповідальність за її борги чи зобов’язання; 4) невелика кількість державних обмежень, що регулюють її діяльність.
№388. Що характеризує корпорацію: 1) співвласники несуть лише обмежену відповідальність за її борги чи зобов’язання; 2) простота утворення та реєстрації; 3) невелика кількість державних обмежень, що регулюють її діяльність; 4) прибутки розподіляють серед обмежених і необмежених партнерів за наперед визначеним співвідношенням.
№389. Що не є недоліком одноосібного володіння: 1) ресурси одноосібного володіння обмежені розміром грошового капіталу, яким володіє чи який може запозичити власник; 2) власник несе необмежену відповідальність за свої борги; 3) власник не може користуватися послугами організованого фінансового ринку; 4) порівняно великі затрати й труднощі у процесі організації та припинення діяльності одноосібної фірми.
№390. Що не є недоліком одноосібного володіння: 1) власник несе необмежену відповідальність за свої борги; 2) власник не може користуватися послугами організованого фінансового ринку; 3) порівняно великі затрати й труднощі у процесі організації та припинення діяльності одноосібної фірми; 4) одноосібна фірма – це зазвичай малий обсяг виробництва і незначний асортимент продукції.
№391. Яке твердження неправильне: 1) економічний прибуток є частиною бухгалтерських витрат; 2) у корпорації власники акцій несуть обмежену відповідальність за борги чи зобов’язання корпорації; 3) втрата капітальними благами їхньої вартості внаслідок виробництва продуктивніших машин і механізмів є моральним їх зношенням; 4) у довгостроковому періоді постійних витрат немає.
№392. Яке твердження правильне: 1) неявні витрати входять в економічний прибуток; 2) невеликі фірми завжди менш ефективні, ніж великі; 3) втрата капітальними благами їхньої вартості внаслідок виробництва продуктивніших машин і механізмів є фізичним їх зношенням; 4) у довгостроковому періоді постійних витрат немає.
№393. Що розуміють під моральним зношенням основного капіталу: 1) фізичну непридатність капіталу для використання унаслідок дії сил природи; 2) необхідність невідкладного ремонту; 3) поява продуктивнішого обладнання; 4) непридатність до використання унаслідок експлуатації у процесі виробництва.
№394. До постійних витрат підприємства у короткостроковому періоді не належать: 1) амортизаційні відрахування; 2) орендна плата; 3) оплата охорони; 4) витрати на сировину та матеріали.
№395. До змінних витрат у короткостроковому періоді не належать: 1) витрати на напівфабрикати; 2) витрати на сировину і матеріали; 3) витрати на паливо та електроенергію; 4) амортизаційні відрахування.
№396. Фірма з горизонтальною структурою: 1) володіє кількома підприємствами, кожне з яких здійснює свою, відмінну від інших стадію виробництва; 2) володіє кількома підприємствами, які виробляють однакову продукцію; 3) представлена одним підприємством, що спеціалізується на виготовленні одного виду продукції; 4) виробляє широкий асортимент різних товарів і послуг.
№397. Фірма з вертикальною структурою: 1) представлена одним підприємством, що спеціалізується на виготовленні одного виду продукції; 2) володіє кількома підприємствами, які виробляють однакову продукцію; 3) володіє кількома підприємствами, кожне з яких здійснює свою стадію з виготовлення продукту відмінну від інших стадій виробництва; 4) виробляє широкий асортимент різних товарів і послуг.
№398. Фірма-конгломерат: 1) володіє кількома підприємствами, кожне з яких здійснює свою стадію з виготовлення продукту відмінну від інших стадій виробництва; 2) представлена одним підприємством, що спеціалізується на виготовленні одного виду продукції; 3) володіє багатьма підприємствами, які виробляють широкий асортимент різних товарів і послуг; 4) володіє кількома підприємствами, які виробляють однакову продукцію.
№399. Що не характеризує корпорацію: 1) акумулює кошти через емісію акцій; 2) порівняно великі затрати й труднощі у процесі організації та припинення діяльності; 3) подвійне оподаткування доходів; 4) необмежена відповідальність власників акцій за зобов’язаннями корпорації.
№400. Що не характеризує повне партнерство: 1) кожен із партнерів несе необмежену відповідальність за зобов’язаннями фірми; 2) частина партнерів несе необмежену відповідальність за борги фірми, а решта – у межах вкладених коштів; 3) у разі виходу одного з партнерів із справи фірму реорганізовують; 4) кожен із партнерів забезпечує певну частку роботи.
№401. Яке твердження характеризує повне партнерство: 1) принаймні один із партнерів несе повну відповідальність за борги фірми, а решта – обмежену; 2) акумулює необхідні для розвитку кошти через емісію акцій; 3) зміна одного із власників вимагає реорганізації фірми; 4) партнери привласнюють дохід у вигляді дивіденду.
№402. Що не притаманне великим підприємствам: 1) можливість поєднання науки і виробництва; 2) негнучкість, уповільнене оновлення асортименту продукції; 3) потреба у великих обсягах людських та матеріальних ресурсів; 4) вища вразливість до коливань цін і процентних ставок, ніж у малих підприємств.
№403. Що не є ознакою малих підприємств: 1) неспроможність здійснення дорогих науково-технічних проектів; 2) потребують великих капіталовкладень; 3) оперативне реагування на запити споживачів; 4) висока вразливість до коливань цін і процентних ставок.
№404. Яке твердження щодо амортизаційних відрахувань неправильне: 1) належать до постійних витрат у короткостроковому періоді; 2) враховуються у складі бухгалтерських витрат; 3) належать до змінних витрат у короткостроковому періоді; 4) обліковуються у складі економічних витрат.
№405. До постійних витрат відносять: 1) витрати на заробітну плату управлінського персоналу, витрати на наймання охорони, відсотки за кредитами, амортизаційні відрахування; 2) витрати на заробітну плату найманих працівників, витрати на наймання охорони, вартість сировини і устаткування; 3) витрати на оплату праці найманих працівників, амортизаційні відрахування, орендну плату; 4) витрати на сировину, електроенергію, орендну плату, відсотки за кредитами.
№406. Бухгалтерський прибуток розраховують як: 1) різницю між економічним та нормальним прибутком; 2) суму економічного прибутку і неявних витрат; 3) різницю між виторгом і загальними витратами; 4) різницю між виторгом і явними витратами;
№407. Товариство, кожен учасник якого несе відповідальність за діяльність товариства усім своїм майном: 1) повне товариство; 2) товариство з обмеженою відповідальністю; 3) командитне товариство; 4) товариство з додатковою відповідальністю.
№408. Яка з перелічених ознак є спільною для акціонерного товариства та товариства з обмеженою відповідальністю: 1) при виході з товариства одного з учасників воно перестає існувати; 2) учасники відповідають за зобов’язання товариства тільки своїми вкладами до статутного фонду; 3) частина товариства несе повну відповідальність, а частина – обмежену; 4) усі члени товариства мають абсолютно рівні можливості в управлінні підприємством.
№409. Яке твердження неправильне: 1) якщо підприємець не отримує нормального прибутку, то шукатиме кращого альтернативного використання ресурсів поза межами фірми; 2) норми амортизації встановлюються підприємством у відсотках від вартості основних засобів; 3) рівень рентабельності підприємства визначають як відношення суми прибутку до середньорічної вартості основних виробничих та обігових засобів; 4) фізичне зношення основного капіталу означає втрату основними засобами їхніх фізичних якостей під впливом хімічних, фізичних, механічних, біологічних процесів.
№410. Амортизація дає змогу підприємству здійснювати: 1) розширене відтворення; 2) відтворення основних засобів; 3) розширене відтворення основних засобів та оборотних засобів; 4) відтворення основних та оборотних засобів.
|