Супермаркети і деякі фірми збувають зібрані відходи пластмас, упаковують їх, не сортуючи, з метою вивозу в Китай, ОАЕ, Індонезію, Індію. Перевезення одного контейнера масою 25 т., наприклад, в Гонконг варто 300 дол. США. Справа в тому, що в згаданих країнах праця ручного сортування дешевше, а екологічне законодавство знаходиться в зачатковому стані. Підприємці цих країн платять достатньо щедро за відходи пластмас із Західної Європи. Для них це нова сировина. Однак, ця ситуація може змінитись найближчим часом.
На сьогоднішній день з’являється дедалі більше інноваційних рішень і досліджень у сфері паковання, які допомагають вирішувати болючі питання екологічної безпеки природного навколишнього середовища.
Повітрю і землі також дістається своя доля отрути від пластикового сміттєвого «пирога». Справа в тому, що за несанкціонованих спалювань виробів із пластмас у ці середовища потрапляють токсичні продукти горіння - в першу чергу діоксини. Одна тонна побутових відходів перетворюється на 350кг шлаку (друга категорія токсичності - малотоксична речовина) і 40 кг попелу (четверта категорія токсичності - високотоксична речовина). Спеціальних заходів для ізоляції цих речовин від іншого сміття та від навколишнього середовища не здійснюється.