Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Гарячка
ПОРУШЕННЯ ТЕПЛОВОГО ОБМІНУ

 

1. Варіанти порушень теплорегуляції.

2. Етіологія.

3. Механізми розвитку.

4. Стадії.

5. Зміни з боку різних органів і систем при гарячці.

6. Значення гарячки.

7. Дія на організм високої та низької температури. Перегрівання, переохолодження. Етіологія, патогенез.

8. Гіпертермічний синдром. Етіологія, патогенез.

 

Середньодобова температура тіла людини складає 36,40-37,20С, при вимірюванні в пахвовій ямці, (36,40-37,20С - ректально). Добовий „циркадний” ритм температури коливається в межах 10 С: вранці між 5 та 6 годинами температура тіла найнижча, що пояснюється активністю кори наднирникових залоз та викидом у кров глюкокортикоїдів. О 18 годині вечора температура тіла є найвища, оскільки концентрація глюкокортикоїдів є мінімальною.

В нормі в організмі людини існує динамічна рівновага між теплопродукцією та тепловіддачею, завдяки роботі терморегуляторного центру (ТЦ). ТЦ розташовується в гіпоталамусі, до його складу три групи ядер: серотонінергічні, норадренергічні та холінергічні рецептори. Серотонінергічні термосенсори, їх ще називають центральними знаходяться в преоптичній ділянці гіпоталамусу, вони реагують на температуру крові, що їх омиває. До периферичних терморецепторів відносять норадренергічні рецептори, які розташовуються в задній долі гіпоталамусу. Вони сприймають інформацію про температуру на периферії: шкірі, органах черевної порожнини, верхніх дихальних шляхах, крупних венах і спинному мозку. Усі імпульси, які надходять до центральних та периферичних нейронів інтегруються і порівнюються.

Теплоутворення = тепловіддачі = 37,1 0С у ТЦ гіпоталамуса.

Якщо температура, отримана внаслідок інтегрованого сигналу є вищою за температуру в стандартних нейронах, то терлопродукція зменшується, а тепловіддача збільшується.

Тепловіддача відбувається трьома шляхами:

1. теплове випромінювання;

2. тепло проведення (при умові, якщо температура навколишнього середовища є нижчою за температуру тіла);

3. випаровування та нечутлива перспірація (за добу з організму виводиться 600 г води шкірними покривами та слизовими оболонками).

Теплопродукція відбувається двома шляхями:

1. скорочувальний термогенез (за рахунок скорочення скелетної мускулатури);

2. нескорочувальний термогенез (відбувається за рахунок обміну речовин).

 

Класифікація порушень теплового обміну:

1. Гарячка;

2. Фізична гіпертермія;

3. Гіпертермічний синдром;

4. Гіпотермія.Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 142. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия