Завдання 8. Створення, редагування та форматування складних текстових документів засобами офісного пакета WORD
Мета роботи: придбання практичних навичок роботи на комп’ютері з текстовим редактором WORD: створення і використання стилів, створення змісту документа, вставка в документ допоміжних елементів, оформлення титульного листа художнім (фігурним) текстом Завдання: 1. Ознайомитися з теоретичним матеріалом до теми. 2. Відформатувати документ(додаток 1) згідно з заданими параметрами. 3. Проставити у тексті номери сторінок. 4. Додати в текст формулу (додаток 2). 5. Створити нумерований і маркірований списки 6. Додати в текст документа дві виноски в кінці сторінки. 7. Додати в текст колонтитули. 8. Титульний лист звіту оформити програмою WordArt 9. Визначити кількість слів і символів у набраному тексті і записати ці дані у висновок. 10. Зберегти документ у свою папку під ім’ям "ЛПЗ-атестація". 11. Підготуватися до захисту роботи. Послідовність виконання роботи: 1. Для виконання роботи необхідно скористатися текстом, наведеним в додатку 1. Для цього відкрийте файл під назвою “Документ” і скопіюйте текст з додатку 1. Для назв заголовків (Вступ, розділи тексту 1, 2,3, Література) прийміть Формат: Arial, 16, полужирний; «все прописные»; вирівнювання тексту – по центру. Для назв підрозділів 1.1, 1.2, …, 3.3 - виберіть Формат:Arial, 14, полу жирний, вирівнювання тексту – по лівому краю. Для основного тексту задати: Times New Roman, розмір шрифту документа – 14; для абзаців тексту (фрагменти тексту, які завершені натисканням клавіші Enter) задати параметри форматування: відступ першого рядка – 1.25, вирівнювання тексту – за шириною, інтервал між рядками – полуторний) за допомогою команди Формат/Абзац або відповідної панелі інструментів Форматирование. 2. Додайте в документ формулу (відповідно до заданого варіанта завдання, додаток 2). Для цього необхідно: · відкрити в документі нову сторінку (командою Вставка/Разрыв); · поставити курсор у тому місці, де потрібно розмістити формулу, та задати команду Вставка/Об’єкт (із списку Тип объекта вибрати Microsoft Equation) або натиснути кнопку На екрані з’явиться меню Equation Editor і панель інструментів Формула. За допомогою панелі інструментів Формула створіть формулу згідно з варіантом завдання.
3. Створити нумерований і маркірований списки підрозділу «3.4. Додаткові можливості». Для цього необхідно: ü установити курсор Миші на початку першого рядка першого абзацу підрозділу 3.4.; ü задати команду Формат/Список/Нумерованный/изменить або натиснути кнопку ü змінити значки маркерів в маркірованих списках підрозділів 2.1 – 2.3., 3.1; ü зробити нумерований список літератури. ü Для нумерування (маркірування) пунктів списку ефективно використати розміщену на панелі інструментів «щіточку» копіювання формату 4. Додати в текст документа дві виноски в кінці сторінки, під рискою, які пояснюють сутність будь-яких двох термінів у тексті. Для цього необхідно: ü курсор встановити в місце вставки виноски та задати команду Вставка/Ссылка /Сноска; ü задати тип виноски – внизу сраныцы; ü ввести пояснення терміну.(3.2. Піктограма – знак що відображує найважливіші риси об’єкту, предмета чи явища на який він вказує, найчастіше в схематичному вигляді) 5. З додатку 1 скопіювати на нову сторінку звіту 1 розділ тексту та розбити його на дві колонки з такими параметрами форматування: ü ширина колонок – 7,75 см, ü відстань між колонками 0,5 см, ü абзацний відступ 1 см. Для розбивки тексту на колонки необхідно: · виділити фрагментом текст для розбивки; · задати команду Формат/Колонки; · ввести тип (Две) та задати параметри форматування. 6. Засобами WORD зробити таблицю за Малюнком 1 і замінити нею Малюнок 1.
7. Титульний лист звіту оформити програмою WordArt. Для оформлення Титульного листа “ Додати об’єкт WordArt ” натисканням на кнопку На панелі інструментів WordArt задати стиль напису об’єкта WordArt ® Ввести текст напису ® Задати кнопкою
. Існує можливість додати до тексту тінь, нахиляти, обертати і розтягувати його, а також вписати в одну зі стандартних форм. Оскільки фігурний текст є графічним об'єктом, для його зміни (наприклад, додавання заливання малюнком) можна використовувати кнопки панелі малювання 8. Використовуючи можливості текстового редактора WORD, автоматично сформуйте зміст тексту. Для цього необхідно: ü відформатувати заголовки, використовуючи стилі. Заголовки розділів зробити стилем Заголовок 1, підзаголовки (назви підрозділів) – стилем Заголовок 2. Для цього спочатку потрібно створити відповідні стилі. ü Формат ® Стили и форматирование ® Создать ® написати назву стилю (Заголовок 1 або Заголовок 2,….) ® виставити параметри, які наведені в п. 2. ü виділити необхідний заголовок підлягаючий форматуванню ® Формат ® Стили и форматирования ® виставити відповідний стиль (Заголовок 1 або Заголовок 2,….); ü підвести курсор на початок тексту (на порожній рядок) та задати команду Вставка/ Ссылка/ Оглавление и указатели / вкл. Оглавление; ü ВИБРАТИ будь-який формат змісту, виставити рівні (кількість стилів), включити номери сторінок. (Вставка/Номера сторінок)
9. Результати роботи оформити у вигляді звіту. Роздрукувати остаточну версію. 10. Використовуючи літературу та довідкову систему Word, підготуватися до захисту практичної роботи по питаннях для захисту.
|