Снігове навантаження
Снігове навантаження є змінним, для якого встановлено три розрахункові значення: - граничне розрахункове значення; - експлуатаційне розрахункове значення; - квазіпостійне розрахункове значення. Граничне розрахункове снігове навантаження приймають у вигляді розподіленого навантаження по довжині ригеля (погонного) та зосередженого моменту в уступі колони (рис.9.43).
Рис. 9.43. Снігове навантаження на раму
, кН/м, де - лінійне граничне розрахункове навантаження на ригель рами; В – крок рам, м (ширина вантажної площі ригеля); - граничне розрахункове значення снігового навантаження на горизонтальну проекцію покриття (конструкції), кН/м2; обчислюється за формулою gfm — коефіцієнт надійності за граничним значенням снігового навантаженням, що визначається згідно з 8.11 [9]; S 0 — характеристичне значення снігового навантаження. Воно дорівнює вазі снігового покриву на 1 квадратний метр поверхні ґрунту, яке може бути перевищене у середньому один раз за 50 років. Визначається залежно від снігового району (6 районів) по карті (рис. 8.1 [9]) або за додатком Е[9]; ; C — коефіцієнт, який визначається за формулою m — коефіцієнт переходу від ваги снігового покрову на поверхні ґрунту до снігового навантаження на покрівлю, який визначається за 8.7, 8.8 [9]. Залежить від конфігурації покрівлі, враховує можливу нерівномірність розподілу снігу. Для односхилих та двосхилих покрівель при α £ 25° коефіцієнт m = 1, тобто навантаження рівномірно розподілене (рис.9.44).
Рис. 9.44. Епюра снігового навантаження для односхилих та двосхилих покрівель при α £ 25°
Для інших конфігурацій m визначаються за додатком Ж [9]. Наприклад, для будівлі з поздовжнім ліхтарем (рис.9.45);
Рис. 9.45. Епюра снігового навантаження для будівлі з поздовжнім ліхтарем
Ce — коефіцієнт, що враховує режим експлуатації, тобто враховує особливості режиму експлуатації на накопичення снігу на покрівлі (очищення, танення тощо) і встановлюється завданням на проектування. При відсутності даних про режим експлуатації покрівлі коефіцієнт Ce допускається приймати таким, що дорівнює одиниці; Calt — коефіцієнт географічної висоти; враховує висоту H (у кілометрах) розміщення будівельного об’єкта над рівнем моря. При H <0,5 км . Зосереджений момент від ексцентриситету осей колони (рис.9.46): Ms = Vs e, кНм; - опорна реакція ригеля.
Рис. 9.46. Зосереджений момент в уступі колони від ексцентриситету осей
|