Перевірка міцності підкранових балок
Оскільки верхній пояс балки працює одночасно і на вертикальне, і на горизонтальне навантаження, то максимальні нормальні напруження smax в найбільш напруженій точці поперечного перерізу (точка А) визначаються (рис.13.15): smax = sAx + sAy £ Ry gc. Рис. 13.15. Епюри нормальних напружень σ; в перерізах підкранової і гальмівної балок від дії вертикального та горизонтального навантажень sx виникає від дії Мх , sу виникає від дії Му. . Відповідно в нижньому поясі (точка Б) . Умова міцності за дотичними напруженнями . Зосереджена сила F від колеса крана викликає в стінці місцеві нормальні напруження sloc. Ця сила розподіляється рейкою і верхнім поясом на деяку ділянку стінки (рис.13.16).
Рис. 13.16. До перевірки міцності стінки за місцевими напруженнями: 1 – дійсна епюра sloc; 2 – умовна (рівновелика) епюра sloc
Дійсна епюра sloc (en.1) замінюється умовною (рівновеликою, en.2) з умови рівності їх максимальних значень. Міцність стінки за максимальними місцевими напруженнями перевіряється за умовою , де F – розрахункова сила від колеса без врахування динамічності (коефіцієнта k1); gf1 – коефіцієнт, що враховує можливий перерозподіл зусиль між колесами. Залежить від режиму роботи кранів; tw – товщина стінки; lef – умовна (розрахункова) довжина розподілу сили F. Визначається за емпіричною формулою, наведеною в нормах проектування. Загальна стійкість підкранових балок перевіряється як в звичайних балках. При наявності гальмівних конструкцій загальна стійкість балок забезпечена.
13.4.3. Перевірка прогинів (жорсткості) Перевірку прогинів підкранових балок виконують від дії розрахункових експлуатаційних навантажень від дії одного крану з використанням коефіцієнту надійності gfе і без врахування коефіцієнта динамічності (коефіцієнта k1): . Для розрізних балок . - граничний відносний прогин: - для кранів легкого режиму роботи; - для кранів середнього режиму роботи; - для кранів важкого і занадто важкого режимів роботи.
|