Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Фундаменту, меблів, кількість людей, які там проживатимуть, сезонні і тимчасові навантаження (сніг).





агато індивідуальні забудовники підходять до цього питання надто спрощено: «закладати фундамент потрібно не менше глибини промерзання». У принципі, грамотно сконструйований фундамент, який закладається на глибину промерзання, гарантовано не буде схильний силам морозного здимання.

Питання в іншому: чи справді таке заглиблення завжди необхідно? Адже якщо, наприклад, грунт не пучинистість, на фундамент взагалі не буде діяти сила морозного здимання, а значить, будівництво такого глибокого фундаменту призведе лише до подорожчання будови.

Глибина закладення стрічкового або стовпчастого фундаменту для одно-і двоповерхових будівель залежить не тільки від глибини промерзання, а ще від трьох чинників:

1. Типу грунту.
2. Рівня грунтових вод.
3. Глибини промерзання.

Дуже сильний вплив на глибину закладання надає тип грунтів. Перш за все, важливо властивість грунту змінювати свій об'єм у вологому стані при заморожуванні (так зване морозного здимання грунту), по цій характеристиці розрізняють наступні види грунтів:

1. Чи не пучинистые - скельні і напівскельні породи.
2. Слабопучіністие - крупноуламкові грунти, піски гравелистих, великі та середні.
3. Пучинистые - дрібні піски, пилуваті супіски, суглинки.

Рівень грунтових вод також має важливе значення при проектуванні фундаментів і цілком визначається гідрогеологічними умовами даної місцевості. Високий рівень грунтових вод при пучинистих грунті може зажадати настільки дорогих рішень конструкцій фундаментів і гідроізоляції підвалу, що вигідніше буде відмовитися від такої ділянки для будівництва.

Часто можна попередньо з'ясувати рівень грунтових вод і без проведення серйозних фізичних досліджень. Таку інформацію можна отримати на сусідніх заселених територіях. Джерелами її в цьому випадку можуть бути: місцеві фірми, що займаються вивченням і випробуванням грунтів; місцеві інженери, що консультують в галузі будівництва; міські управління у справах будівництва; місцеві агенти з продажу нерухомості; власники сусідніх ділянок.

Глибина промерзання залежить, головним чином, від кліматичних умов місцевості. Так, наприклад, для наступних міст в середньому грунт промерзає на глибину в сантиметрах:

- Новосибірськ - 220,
- Москва - 140,
- Санкт-Петербург - 120,
- Мінськ і Київ - 90,
- Одеса - 70.

Глибина закладення фундаменту для скельних і напівскельних порід може бути будь-хто і не залежить від рівня грунтових вод чи глибини промерзання.

Якщо грунт складається з гравелистих, великих або середніх пісків, то глибина закладення фундаменту повинна складати 0.5 метра незалежно від рівня грунтових вод і глибини промерзання.

Коли ж грунт пучинистість, то залежно від рівня грунтових вод можливі три варіанти:

1. Якщо рівень грунтових вод перевищує розрахункову глибину промерзання грунту більш ніж на 2 м, фундамент досить заглибити всього на 0.5 метра.

2. Якщо рівень грунтових вод перевищує глибину промерзання грунту менше ніж на 2 м, то глибина закладення становить близько 75% від глибини промерзання грунту, але не повинна бути менше 0.7 метра.

3. Якщо ж рівень грунтових вод менше розрахункової глибини промерзання грунту, то глибина закладання повинна бути не менше глибини промерзання грунту.

 

9. За призначенням усі будівлі поділяють на житлові (будинки квартирного типу, гуртожитки, готелі), громадські (театри, клуби, школи, лікарні, магазини тощо), промислові (корпуси цехів заводів і фабрик, електростанції тощо), сільськогосподарські (свинарники, корівники, птахоферми тощо).

Для спорудження будівель застосовують різні природні або штучні будівельні матеріали. Залежно від виду матеріалу, з якого зроблено стіни, виділяють будинки кам'яні, бетонні, залізобетонні, дерев'яні тощо.

За кількістю поверхів будівлі бувають одно- і багатоповерхові. Будинки, які мають 12 і більше поверхів, називають висотними. Кожен будинок повинен відповідати певним експлуатаційним вимогам: бути міцним, довговічним і вогнестійким, простим за конструкцією і красивим зовні та зсередини, зручним в експлуатації тощо.

Сукупність показників довговічності будинку та вогнестійкості конструкцій характеризують його капітальність. Залежно від капітальності, народногосподарського призначення та місця розміщення виділяють чотири класи будівель.

До першого класу належать будівлі громадського призначення (театри, клуби, палаци культури, готелі тощо), здебільшого споруджувані у великих містах та обласних центрах. Такі будівлі повинні відповідати найвищим вимогам: довговічність стін без втрати необхідних експлуатаційних якостей має бути розрахована більш як на 100 років, зовнішні та внутрішні поверхні повинні бути високоякісно опоряджені.

До другого класу належать житлові та промислові будівлі зі строком експлуатації 50—100 років, їх споруджують в містах та робітничих селищах. Опорядження поверхонь повинно відповідати середнім вимогам.

До третього класу належать житлові, сільськогосподарські та малі промислові будівлі зі строком експлуатації 20—50 років, які споруджують в районних центрах, малих містах та селах. Опорядження поверхонь повинно бути простим.

До четвертого класу належать будівлі, які мають не більше двох поверхів, з мінімальними вимогами до них і простим опорядженням поверхонь.

Не класифікуються тимчасові будівлі (склади, сараї тощо) зі строком експлуатації до 5 років.







Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 578. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия