Розрахунок бази колони
Навантаження, яке передається на базу колони: . Міцність матеріалу фундаменту: для бетону класу – . Необхідна площа горизонтальної плити: , (77) де коефіцієнт, який приймаємо . . З конструктивних міркувань приймаємо ширину плити рівною , тоді довжина плити становитиме: . Приймаємо .
Дійсне напруження в бетоні під плитою: . Знаходимо товщину плити: (78) Товщина опорної плити бази визначається її роботою на згин як пластини, обпертої на торець колони, траверси, ребра і завантаженої рівномірно розподіленим тиском бутона фундаменту . Плита має ділянки, які защемлені з чотирьох (1),трьох сторін (2), а також консольні ділянки (3). Рисунок 23. Конструкція бази колони
На кожній ділянці максимальний згинаючий момент визначається за формулами: Ділянка 1 (защемлена з чотирьох сторін) , (79) де коефіцієнт, який залежить від відношення сторін пластини , де менша сторона пластини. . . Ділянка 2 (защемлена з трьох сторін) , (80) де коефіцієнт, який залежить від відношення защемленої сторони пластини до вільної : ділянка працює як консольна. . Ділянка 3 (защемлена з одної сторони) (81) . Отже, . . Приймаємо товщину плити . З колони через вертикальні зварні шви навантаження передається на траверси. Знаходимо необхідну довжину цих швів. Довжина зварного шва дорівнює довжині траверси. , (82) де кількість зварних швів, ; висота зварного шва, . . З траверси через горизонтальні зварні шви навантаження перерозподіляється по площині плити. Знаходимо необхідну висоту цих швів: , (83) де . . Приймаємо . Перевіряємо траверсу на згин. Навантаження на траверсу: . (84) Згинаючий момент в траверсі: . (85) Напруження в траверсі в місці приварювання її до колони: , (86) де . (87)
|