Порядок виконання роботи. 2.1. Дослідження паралельного регістра.
2.1. Дослідження паралельного регістра. а) Зберіть схему, зображену на мал. 2.6. Включіть схему. б) За допомогою перемикача [R] встановіть регістр в початковий стан (запис нульового коду). в) За допомогою перемикачів [ S0...S 3] послідовно наберіть коди, представлені в таблиці і, за допомогою перемикача [C], запишіть їх в регістр. г) Складіть таблицю стану регістра. Мал. 2.6 Таблиця 2.1
2.2. Дослідження послідовного регістра а) Зберіть схему, зображену на мал. 2.7. Включіть схему. б) Встановіть регістр в початковий стан (запис нульового коду). в) За допомогою перемикачів [C] і [D] послідовно записати у регістр коди, представлені в таблиці. г) Складіть таблицю стану регістра.
Мал. 2.7
Питання і завдання для повторення: 1. Дайте визначення регістра. 2. У чому відмінності регістрів пам'яті від регістрів зсуву? 3. Які типи тригерів можуть бути використані для побудови схем: а) регістрів пам'яті, б) регістрів зсуву? 4. Поясніть причину недоцільності застосування Т-тригерів для побудови регістрів пам'яті. 5. Зобразіть схему регістру, що дозволяє перетворювати чотирирозрядний паралельний код в послідовний. Поясніть роботу схеми. 6. Поясніть яким чином в регістрі зсуву кожен сінхроімпульс забезпечує зсув інформації рівно на один розряд. 7. Чому тригери, синхронізуються рівнем, не можуть бути використані для побудови регістрів зсуву? 8. Перерахуйте можливості ІС К155ІР1 і необхідні для їх реалізації дії.
|