Завдання 2. За допомогою MS Excel виконати розрахунки. Оформити звіт з оплати праці за вересень 2012 р
Оформити звіт з оплати праці за вересень 2012 р. працівників Регіональної митниці: головний інспектор – стаж 7 років, інспектор – стаж 5 років, РМС 2 рангу – стаж 21 років, РМС 3 рангу – стаж 12 років, має знання 1 іноземної мови. Оклад знайти в нормативних документах. Прізвище, разову премію ввести самостійно. 1. Створити таблицю 1 “ Премії та надбавки до з/п ” – містить довідникову інформацію про ставки нарахувань до з/п, використати нормативну базу про умову оплати праці робітників митниці. 2. Створити таблицю 2 “ Утримання з з/п” – містить довідникову інформацію про ставки утримань (прибутковий податок, проф. внески, пенсійний фонд) з зарплати митника. 3. Створити таблицю 3. В Таблицю 3 “ Розрахунок зарплати працівників митного органу” занести дані (в комірки з Х) та зробити розрахунки (в комірках з?) за допомогою логічних, статистичних та функцій ГПР, ВПР. Посаду, звання та тип мови (західна, східна) задати у вигляді спискової структури. Таблиця 3 Розрахунок зарплати працівників митного органу
4. За допомогою умовного форматування виділити кольором працівників, стаж роботи яких перевищує 20 років. 5. Побудувати діаграму нарахованої та виданої зарплати. Вказати заголовок, підписати вісі та легенду діаграми. Вид діаграми, кольори, розташування легенди вибрати самостійно. Завдання 3. За допомогою MS Access: 1. Створити БД “Облік відпусток”, що складається з 4 таблиць: - таблицю “Відпустки”, яка містить наступну інформацію:
Ключовим полем в усіх таблицях зробити 1 поле. - таблицю “Підрозділи”, яка містить наступну інформацію:
- таблицю “Звання”, яка містить наступну інформацію:
- таблицю “Кадри”, яка містить наступну інформацію:
- таблицю “Посади”, яка містить наступну інформацію:
2. Внести інформацію (10 записів) в таблиці “Посади”, “Кадри”, “Підрозділи ” самостійно або з додатку. У п’ятий запис таблиці “ Кадри” внесіть відомості про себе, як про працівника митного органу. 3. За допомогою Майстра підстановок створити поля зі списками для введення даних в таблицю “Облік відпусток” з відповідних таблиць. 4. Встановити через Схему даних зв’язки між таблицями по ключовим полям. Забезпечити цілісність даних. 5. Ввести дані в таблицю “ Облік відпусток” - не менше 10 записів, використовуючи списки підстановок з відповідних таблиць. 6. У таблицю “Відпустки” додати поле “Стаж роботи”. Ввести дані в записи нового поля. Стаж Сортування: а) Відсортувати таблицю “Підрозділи” по зростанню кодів; б) Розташувати дані в таблиці “Кадри” за абеткою прізвищ. 8. Прості фільтри: а) встановити фільтр для записів про співробітників, з відпусткою > 30 днів; б) одержати записи про відпустки співробітників вантажного відділу із званням старший інспектор; 9. Створити запити: Запит 1. Створити запит про відпустки зазначеного підрозділу:
Поля Стаж роботи, Кількість днів відпустки (за допомогою функції ЕСЛИ)та Дата закінчення відпустки створити як обчислювальні поля. Дані впорядкуйте за датою початку відпустки. Запит 2. Підрахувати кількість відпусток, початок яких припадає у період з [ ] по [ ] по кожному підрозділу. Запит 3. Створити запит (для звіту 2), який повинен містити інформацію: підрозділ, прізвище, ім’я, по батькові, посада, дата початку відпустки, дата закінчення відпустки. Впорядкувати за підрозділом. 10.Створити форми: a) автоформи для таблиць “Посади”, “Підрозділи”, “Кадри”; b) власну для таблиці “Відпустки” за допомогою Майстра форм. с) створити кнопкову форму, яка встановлює перехід на таблиці, форми та звіти бази даних. 11. Створити звіти: Звіт 1. Створити звіт “Відпустки”:
|