Завдання 2. За допомогою MS Excel виконати розрахунки. В Україну зі Словаччини періодично надходять вантажі
В Україну зі Словаччини періодично надходять вантажі. Визначити ставку акцизного збору та нарахувати акцизний збір на наступні товари: · Пиво солодове, код 2203000000, кількість 50000 л, вартість 4 дол. за 1л; · Сигарети без фільтру з тютюну, код 24022090010, кількість 70 000 шт, вартість 0,2 дол. за шт. · Бензини моторні, код 2710002739, 700 кг., вартість 1 кг – 0,3 дол. · Пиво, код 2203000000, кількість 20000 л, вартість 3 дол. за 1л; · Сигарети без фільтру, код 24022090010, кількість 70 000 шт, вартість 0,2 дол. за шт. · Бензин, код 2710002739, 5 т., вартість 1 кг – 0,4 дол.
1. Створити таблицю 1 “ Ставки акцизного збору на окремі товари”. Таблиця 1
2. Створити таблицю 2 “ Розрахунок акцизного збору ” та занести дані (в комірки з Х) та зробити розрахунки (в комірках з?) за допомогою логічних, статистичних та функцій ГПР. (курс дол. США – 9,0 грн.; 1 євро – 11,0 грн). Одиниці виміру задати як спискову структуру. Таблиця 2
Розрахунок акцизного збору
3. Знайти кількість товарів, митна вартість яких більша 300 000 грн. (митну вартість можна задати іншу). 4. За допомогою умовного форматування відібрати товари з найбільшою та найменшою сумою акцизного збору. 5. Побудувати діаграму нарахованого акцизного збору для товарів. Вказати заголовок, підписати вісі та легенду діаграми. Вид діаграми, кольори, розташування легенди вибрати самостійно. Завдання 3. За допомогою MS Access: 1. Створити БД “Акцизні збори”, що складається з 4 таблиць: - створити таблицю “Облік акцизних зборів”:
Ключовим полем в усіх таблицях зробити 1 поле. - таблицю “Ставки акцизного збору по товарах”:
- таблицю “Одиниці виміру”:
- таблицю “Валюта”:
2. Внести інформацію (10 записів) в таблиці “Одиниці виміру”, “Валюта” самостійно або з додатку. 3. За допомогою Майстра підстановок створити поля зі списками для введення даних в таблиці “Облік акцизних зборів” та “Ставки акцизного збору по товарах” з відповідних таблиць. 4. Встановити через Схему даних зв’язки між таблицями по ключовим полям. Забезпечити цілісність даних. 5. Ввести дані в таблицю “Облік акцизних зборів” - не менше 10 записів, використовуючи списки підстановок з відповідних таблиць. Зверніть увагу, що товари мають бути підакцизними. 6. У таблицю “Облік акцизних зборів” додати поле Дата митного оформлення таввести дані до нового поля. 7. Сортування: а) Відсортувати таблицю “Облік акцизних зборів” за реєстраційним номером ВМД в порядку зростання; б) Розташувати дані в таблиці “Ставки акцизного збору по товарах” в порядку зменшення розміру фіксованої ставки. 8. Прості фільтри: а) встановити фільтр на записи про ВМД, кількість задекларованих у них товарів більше 3000 одиниць та період митного оформлення – з 1листопада до 31грудня (період можна задати інший); б) встановити фільтр на записи про ставки акцизного збору, розмір яких перевищує 100 та з кодом валюти Євро. 9. Запити: Запит 1. За заданим кодом товару отримати перелік реєстраційних номерів ВМД, назви та кількість задекларованих у них товарів, дату оформлення. Відсортувати дані за датою оформлення (за спаданням). Запит 2. Підрахувати кількість ВМД з кожній митниці. Запит 3. Розрахувати загальну суму акцизного збору по всіх ВМД. Запит повинен містити інформацію: дату оформлення, номер ВМД, код та назву товару, кількість товару, одиницю виміру, розмір фіксованої ставки, валюта для фіксованої ставки, сума акцизного збору у валюті та у гривнях. Сума акцизного збору у валюті = кількість товару * розмір фіксованої ставки Сума акцизного збору у гривнях = кількість товару * розмір фіксованої ставки * курс валюти 10. Створити форми: a) автоформи для таблиць “ Валюта ”, “ Ставки акцизного збору по товарах ” та “ Одиниці виміру ”; b) власну для таблиці “Облік акцизних зборів” за допомогою Майстра форм. с) створити кнопкову форму, яка встановлює перехід між таблицями, перехід на головну форму, вихід з бази даних. 11. Створити звіти: Звіт 1. Створити звіт 1:
|