Створити таблицю 1 “Експорт, імпорт в розрізі товарних угрупувань”та зробити розрахунки (в комірках з ?) за допомогою функцій.
Таблиця 1 Експорт, імпорт в розрізі товарних груп
2. Проаналізуйте таблицю: · Визначити питому вагу (у %) оформлених товарів по кожній групі; · Визначити групу товарів з максимальною та мінімальною фактурною вартістю (функції ИНДЕКС, ПОИСПОЗ, МАКС, МИН); · вивести найактивнішу товарну групу, а також найактивнішу товарну групу по кожному напряму (функції ИНДЕКС, ЕСЛИ, ПОИСКПОЗ); 3. Побудувати діаграму загальної кількості переміщених товарів по експорту та імпорту. Вказати заголовок, підписати вісі та легенду діаграми. Вид діаграми, кольори, розташування легенди вибрати самостійно. Завдання 3. За допомогою MS Access: 1. Створити БД “Собаки”, що складається з 5 таблиць: - таблицю “Журнал проведених операцій”.
Ключовим полем в усіх таблицях зробити 1 поле. - таблицю “Облікова картка собаки”.
- таблицю “Митниці”.
- таблицю “Товари”.
- таблицю “Інспектори”.
2. Внести інформацію (10 записів) в таблиці “Товари”, “Інспектори”, “Митниці”, “Облікова картка собаки” самостійно або з додатку. У п’ятий запис таблиці “Інспектори ” внесіть відомості про себе, як про працівника митного органу. 3. За допомогою Майстра підстановок створити поля зі списками для введення даних в таблицю “Журнал проведених операцій” з відповідних таблиць. 4. Встановити через Схему даних зв’язки між таблицями по ключовим полям. Забезпечити цілісність даних. 5. Ввести дані в таблицю “Журнал проведених операцій” – не менше 10 записів, використовуючи списки підстановок з відповідних таблиць. 6. У таблицю “Журнал проведених операцій” додати поле “Місце приховування”. Ввести дані в записи нового поля. 7. Сортування: а) Відсортувати таблицю “Облікова картка собаки” за кличкою собаки за абеткою; б) Розташувати дані в таблиці “Журнал проведених операцій” по даті за спаданням. 8. Прості фільтри: а) встановити фільтр на записи для перевірок у 2010-2011 рр.; б) встановити фільтр для записів про собак з датою народження після травня 2007 р. і порода “Кокер-спанієль” (породу можна обрати іншу). 9. Створити запити: Запит 1 (з параметром). Створити запит про собак, які приймали участь у операціях за вказаний період. У запиті відбити наступну інформацію: Код собаки, Кличка собаки, Назва породи, Дата народження, Прізвище інспектора, Місце проведення операції, Дата операції, Вартість затриманого товару. Відсортувати дані по коду собаки. Запит 2. Підрахувати суму кількості та вартості товару по кожному коду собаки, що було затримано за останні півроку. Запит 3. Створити запит (для звіту 2), який повинен містити інформацію: дата перевірки, код собаки, кличка, ПІБ інспектора, кількість та вартість затриманого товару. Впорядкувати дані по коду собаки. 10. Створити форми: a) автоформи для таблиць “Журнал проведених операцій”, “Товари”, “Інспектори”, “Митниці”; b) власну для таблиці “Облікова картка собаки” за допомогою Майстра форм. с) створити кнопкову форму, яка встановлює перехід на таблиці, форми та звіти бази даних. 11.Створити звіти. Звіт 1. Створити звіт про собак, який повинен мати наступний вигляд:
|