Завдання 2. За допомогою MS Excel виконати розрахунки. На митниці ведеться облік затриманих за ПМП товарів протягом року.
На митниці ведеться облік затриманих за ПМП товарів протягом року. 1. Створити таблицю 1 “ Товари за ПМП”: Таблиця 1 Товари за ПМП
2. Створити таблицю 2 “Термінова інформація”, занести самостійно дані про 5 затриманих товарів(в комірки з Х) та зробити розрахунки (в комірках з?): назва товару має відображатись за вказаним кодом (використовуйте функцію ВПР). Напрям руху задати у вигляді спискової структури. Таблиця 2 3. Проаналізуйте таблицю: · Визначити, за якими статтями затримано максимальну та мінімальну кількість товарів (за допомогою функцій або фільтру); · Визначити суму вартості затриманих за ПМП товарів в розрізі напряму руху та суму вартості товарів в розрізі коду товарів (за допомогою функцій чи засобу ИТОГИ); · Створити зведену таблицю сум вартостей затриманих за ПМП товарів по кожній статті в розрізі окремої країни призначення. 4. Побудувати діаграму загальної вартості затриманих за ПМП товарів по кожному товару. Вказати заголовок, підписати вісі та легенду діаграми. Вид діаграми, кольори, розташування легенди вибрати самостійно. Завдання 3. За допомогою MS Access: 1. Створити БД “Порушники митних правил”, що складається з 5 таблиць: - створити таблицю “Облікова картка”, яка містить наступну інформацію:
Ключовим полем в усіх таблицях зробити 1 поле. - таблицю “Товари”:
- таблицю “Країни”:
- таблицю “Митниці”:
- таблицю “Одиниці виміру”:
2. Внести в таблиці “Товари”, “Одиниці виміру”, “Країни”, “Митниці” інформацію по 10 записів самостійно або з додатку. У п’ятий запис таблиці “Облікова картка” внесіть відомості про себе, як про порушника митних правил. 3. За допомогою Майстра підстановок створити поля зі списками для введення даних в таблицю “Облікова картка” з відповідних таблиць. 4. Встановити через Схему даних зв’язки між таблицями по ключовим полям. Забезпечити цілісність даних. 5. Ввести дані в таблицю “Облікова картка” – не менше 10 записів, використовуючи списки підстановок з відповідних таблиць. 6. У таблицю «“Облікова картка ” додати поле Дата народження. Увести дані в записи нового поля. 7. Сортування: а) Відсортувати таблицю “Митниці” по кодам митниць в порядку зростання; б) Розташувати дані в таблиці “Облікова картка” за абеткою. 8. Прості фільтри: а) встановити фільтр для записів про порушників чоловічої статті; б) встановити фільтр для записів про порушників, затриманих цього року і які є громадянами України; в) одержати записи про затриманий товар, вартість якого > 10 000 грн. 9. Створити запити: Запит 1 (з параметром). За заданим номером заведеної справи отримати прізвище порушника, дату народження, громадянство, назву товару, кількість, вартість, назву митниці. Відсортувати дані по прізвищу порушника. Запит 2. Підрахувати кількість затриманих порушників за останні 2 роки в розрізі їх статі. Запит 3. Створити запит (для звіту 2), який повинен містити інформацію: Дату затримання, Прізвище порушника, стать, назву товару, вартість товару, назву митниці. Впорядкувати дані за статтю. 10.Створити форми: a) автоформу для таблиці “Митниці”; b) в один стовпець для “Країни” та “Товари”; c) табличну для таблиці “Одиниці виміру”; d) власну для таблиці “Облікова картка” за допомогою Майстра форм. с) створити кнопкову форму, яка встановлює перехід на таблиці, форми та звіти бази даних. 11. Створити звіти: Звіт 1. Створити звіт “Затримані товари”:
|