Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕРМІНИ ДЛЯ ЗАСВОЄННЯ
Безпека у НС – стан захищеності населення, об’єктів економіки та довкілля від небезпеки у НС [3]

Державне управління це цілеспрямований організаційний, регулюючий та контролюючий влив суб’єкта державного управління на об’єкт державного управління шляхом запровадження державної політики, виробленої політичної системою та законодавчо закріпленої, через діяльність органів державної влади, наділених необхідною компетенцією [4]

Запобігання виникненню НС техногенного та природного характеру це підготовка і реалізація комплексу правових, соціально-економічних, політичних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та інших заходів, спрямованих на регулювання техногенної та природної безпеки, проведення оцінки рівнів ризику, завчасне реагування на загрозу виникнення НС, що засновуються на даних моніторингу (спостережень), експертизи, досліджень та прогнозів щодо можливого перебігу подій з метою недопущення їх переростання у надзвичайну ситуації або пом’якшення її можливих наслідків [3].

Зовнішнє середовище системи це множина об’єктів які не входять в систему, але зміна властивостей яких може змінювати стан системи. У складі об’єктів середи можуть бути такі, які впливають на поведінку системи та на які впливає сама система.

Ліквідація НС – проведення у зоні НС усіх видів рятувальних та невідкладних робіт, а також організовування першочергового життєзабезпечення постраждалого населення і рятувальників [3].

Надзвичайні ситуації - порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене аварією, катастрофою стихійним лихом епідемією, епізоотією, епіфітотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвели або можуть призвести до загибелі людей та/або значних матеріальних втрат

Небезпека у НС – стан, за якого існує наявна або ймовірна загроза виникнення уражальних чинників і їх впливу (дії) на населення, об’єкти економіки та довкілля.

Примітка. Види небезпеки: радіаційна, хімічна, геологічна, пожежна, біологічна (епідеміологічна), метеорологічна і гідрологічна.

Об’єкт державного управління це відповідно до організаційно-структурного критерію - формально визначені структури (область, місто, район, підприємство), а за функціональними критерієм види діяльності.

Оцінка ризику - ідентифікація небезпеки та можливих її джерел, дослідження механізму їх виникнення, оцінювання ймовірності виникнення ідентифікованих небезпечних подій та їх наслідків [3].

Система це сукупність взаємодіючих елементів, які мають інтегральні властивості, не притаманні кожному з цих елементів окремо.

Суб’єкт державного управління це орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи посадова особа, яка наділена владними повноваженнями зі здійснення державного управління.

Цивільний захист – система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, проти епідеміологічних та інших заходів, які здійснюються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підпорядкованими їм силами та засобами, підприємствами, установами та організаціями, добровільними формуваннями, що забезпечують виконання цих заходів з метою запобігання та ліквідації НС, які загрожують життю та здоров’ю людей, завдають матеріальних збитків у мірний час і в особливий період.Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 270. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.006 сек.) русская версия | украинская версия