Кінцеві цілі модуля
Студенти повинні: · Продемонструвати здібність діагностувати та представляти план лікування найбільш частих станів з області ендокринології, гастроентерології, пульмонології, гематології. · Продемонструвати здібність застосовувати діагностичні методи, що допомагають у прийнятті рішення (плану лікування) по веденню різних захворювань з області ендокринології, гастроентерології, пульмонології, гематології. · Застосовувати принципи доказової медицини у прийнятті діагностичних та терапевтичних рішень при внутрішніх захворюваннях з області ендокринології, гастроентерології, пульмонології, гематології. · Продемонструвати здібність проводити медичний огляд та фізикальне обстеження відповідно ведучим скаргам пацієнта та історії захворювання. · Показати здібність складати історії хвороби та проводити фізикальний огляд. · Скласти та обґрунтувати список з двадцяти показань для направлення пацієнта у відділення невідкладної допомоги або прямої госпіталізації. · Написати направлення на госпіталізацію по 10 найбільш частим медичним проблемам з ендокринології, гастроентерології, пульмонології, гематології. · Написати 10 виписок зі стаціонару. · Продемонструвати здібність оцінки стану здоров”я дорослих та застосування відповідних рекомендацій по профілактиці. · Продемонструвати легкість у застосуванні медичних інформаціоних технологій та критичних експертних оцінок медичної літератури у діагностиці та лікуванні в клиніці внутрішньої медицини. · Показати здібність обґрунтування та застосування клінічних методів для розуміння проявів хвороби. · Показати основне розуміння етичних принципів та їх застосування у лікуванні пацієнтів.
Студенти повинні провести курацію хворих (нових або тих, які вже лікуються) з наступними захворюваннями: · Гастроентерологічні хвороби (диспепсія, пептичні виразки, гастрити, ГЕРХ, хронічні гепатити та цирози печінки, панкреатити, захворювання кишечника) - 8 · Ендокринологія (цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, захворювання наднирників, ожиріння) - 5 · Пульмонологія (ХОЗЛ, астма, позагоспітальна пневмонія, плеврит) - 5 · Гематологія (анемія, лейкози) – 2
Організація навчального процесу має забезпечити участь студентів у веденні не менше, ніж 2/3 госпіталізованих пацієнтів. Якщо немає можливості отримати доступ до пацієнтів будь-якої категорії, студенти заповнюють учбову історію хвороби з діагнозами/проблемами відповідної категорії. Необхідність написання такої історії визначається асистентом/доцентом (завучем кафедри) на основі щотижневого просмотру даних щодо наявності відповідних хворих у відділеннях. Щоденні звіти щодо прийому/огляду пацієнтів студентами зберігаються та щотижнево надаються асистенту/доценту для контроля необхідного числа оглядів пацієнтів та відображення набору пацієнтів з начастішими внутрішніми захворюваннями без зайвої повторюємості. Дидактичні заняття проводяться під час ранкових перевірок, лекцій та занять. Асистенти слідкують за тим, щоби кожен студент отримав необхідну компетенцію в слідуючих областях: фізикальне обстеження та розпитування хворого, устна доповідь, заповнення документації, прийняття діагностичних рішень (критичне мишлення). Окрім того, асистенти слідкують за активністю студентів для того, щоби бути впевненими в тому, що ті опанували практичними навичками.
Змістовий модуль 2 «Основи діагностики, лікування та профілактики основних хвороб органів травлення (90 годин, 3 кредити)» Практичні заняття відбуваються на клінічних базах кафедр в гастроентерологічних та загальнотерапевтичних відділеннях. Під час практичних занятть студенти повинні: · Проводити опитування та фізикальне обстеження пацієнтів із захворюваннями органів травного каналу, гепатобіліарної системи та підшлункової залози · Обгрунтовувати застосування основних інвазивнх та неінвазивнх діагностичних методів, що застосовуються в гастроентерології, визначати показання та протипоказання для їх проведення, можливі ускладнення · Визначати етіологічні та патогенетичні фактори захворювань травного каналу, гепатобіліарної системи та підшлункової залози · Виявляти типову клінічну картину захворювань травного каналу · Виявляти основні варіанти перебігу та ускладнення захворювань травного каналу, гепатобіліарної системи та підшлункової залози · Складати план обстеження хворих із основними захворюванням травного каналу, гепатобіліарної системи та підшлункової залози · Проводити диференціальний діагноз, обґрунтовувати та формулювати діагноз при основних захворюваннях травного каналу, гепатобіліарної системи та підшлункової залози на підставі аналізу даних лабораторного та інструментального обстеження · Призначати лікування, проводити первинну та вторинну профілактику при основних захворюваннях травного каналу, гепатобіліарної системи та підшлункової залози · Діагностувати та надавати допомогу при невідкладних станах в гастроентерології · Демонструвати володіння морально-деонтологічними принципами медичного фахівця та принципами фахової субординації · Написати учбову історію хвороби
Тематичний план лекцій змістового модуля 2: «Основи діагностики, лікування та профілактики основних хвороб органів травлення»
Тематичний план практичних занять Змістового модуля 2: «Основи діагностики, лікування та профілактики основних хвороб органів травлення»
види самостійної роботи студентів Змістового модуля 2: «Основи діагностики, лікування та профілактики основних хвороб органів травлення»
|