Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Корисні копалини
В межах Східноавстралійської синелізи зосереджені газові родовища, в прогині Боуен-Сурат – нафтові і газові. Кам’яне вугілля відоме в прогині Боуен-Сурат. В південній частині відомі уран та олово.

 

 

 
 

Рисунок 7.8 – Тектонічна схема Східноавстралійської молодої платформи

 

Молоді платформи Північної Америки (Арктична, Атлантична)

Атлантична молода платформа займає прибережні низовини Атлантичного океану, п-ова Флорида і Мексиканської затоки.

 
 

Вона являє собою південну і південно-східну частини Апалацько-Уачітського складчастого поясу, які в цьому місці глибоко опущені і перекриті потужними мезозойськими відкладами. Герцинський фундамент прослідковується на півдні до Гватемали і Гондурасу. В межах осадового чохла залягання пологе гомоклінальне з нахилом до Мексіканської затоки. Ускладнене воно зонами скидів, крупними склепіннями, інтрузіями і соляними куполами.

 

Рисунок 7.9 – Тектонічна схема Атлантичної платформи

 

Арктична молода платформа оточує континент із північного заходу, складаючи архіпелаг Паррі, острови Свердруп і північну прибережну частину Аляски. Вивчення цієї платформи тільки розпочинається.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 523. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7