Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Характерні роботи ПР кузовів, кабін та платфооррм





Розбирання кузовів і кабін. Кузови і кабіни, що пройшли зовнішнє миття разом з автомобілем, демонтують з шасі і піддають попередньому розбиранню, при якій знімають всі деталі, що закривають корпус з внутрішньої і зовнішньої сторін. Зняті деталі залежно від їх стану направляють на відповідні виробничі ділянки (для комплектації, ремонту) або на склад утилю.

З корпусу кузови (кабіни) видаляють стару фарбу - або вручну за допомогою металевих скребків і щіток, або хімічним способом із застосуванням паст і рідин, що змивають покриття, або дробеструйним способом, що руйнує лакофарбову плівку і додає поверхні кузова шорсткість, що сприяє якісній попередній підготовці поверхні до забарвлення.

Повністю кузов (кабіну) на деталі не розбирають, оскільки багато частин є зварними. Кузов (кабіну) розбирають до такого ступеня, щоб можна було перевірити і при необхідності замінити несучі і інші пошкоджені елементи. Болти, що сполучають стики панелей, відкручують, місця точкової зварки розрубують, а кльопані шви розшивають, видаляючи головки заклепок. Доступні для огляду з'єднання деталі, в яких пошкодження не знайдені, розбиранню не підлягають. Дефектування деталей кузовів (кабіни) проводять за допомогою контрольних шаблонів і кондукторів. Деталі з пошкодженими посадочними місцями, деформовані, не підлягаючі відновленню правкою, а також що мають сильне корозійне руйнування, вибраковують. При частковій корозії деталь підлягає відновленню.

Для зручності розбирання, дефектуванні і ремонту кузова (кабіни) застосовують стенди.

Усунення пошкоджень кузовів (кабін) і оперення. Технологічний процес відновлення кузовів (кабін) і оперення включає операції, виконувані в певній послідовності.

Попередня правка деформованих корпусів і кабін виробляється на стендах, оснащених силовими гідроциліндрами, або за допомогою набору розтяжок. При значних деформаціях застосовують правку з нагрівом, при невеликих - холодну правку. Попередню правку виконують перед зварювальними роботами, оскільки при додатку розтягуючих зусиль можуть утворитися тріщини або розриви, які надалі заварюють.

Видалення пошкоджених ділянок кузовів і кабін здійснюють газовим різанням або фасонним різцем типу «ластівчин хвіст» з пневматичним приводом. Перед вирізкою пошкоджені ділянки розмічають крейдою за допомогою шаблонів, які формою відповідають додатковим ремонтним деталям, але менше за них на 25 мм на сторону.

Виготовлення додаткових ремонтних деталей звичайно починають з розмітки листового прокату. На нього наносять зовнішній контур деталі, контури внутрішніх вирізів і місця розташування отворів, а також указують місця гнучкі. Листовий прокат ріжуть по розмітці на ножицях гільйотин, що мають прямі і круглі ножі. Точніший і продуктивніший спосіб отримання заготівок - різання прокату на ножицях гільйотин і прес-ножицях без розмітки по упору або за допомогою накладних шаблонів.

Гибку заготівок звичайно виконують в універсальних гибочних штампах на ексцентрикових або фрикційних пресах, рідше - на профілегибочних верстатах з використанням профільованого інструменту.

Порожнисті просторові деталі виготовляють ручним і машинним вибиванням, формуванням на спеціальних матрицях (формблоках), штампуванням на молотах, витяжкою на пресах.

Отвори в ДРД продавлюють на пресах в штампах за допомогою шаблонів або ділильно-копіювальних пристроїв. Менш продуктивним і економічним є свердлення отворів.

Усунення тріщин, пробоїн і розривів здійснюють зваркою - газової або дугової в середовищі вуглекислого газу. Для обмеження розповсюдження тріщини перед зваркою її кінці засвердлюють, а потім зварювані ділянки виправляють.

Проковування і зачистка зварних швів необхідне для зміцнення місця зварки, поліпшення герметичності і додання кузову потрібного профілю. Для проковування використовують пневматичний рихтувальний молоток і комплект підтримки. Місця зварки зачищають шліфувальними кругами, встановленими в пневматичних або електричних шліфувальних машинах.

Обробка кузовів і кабін призначена для додання їм правильної геометричної форми і необхідної шорсткості. Вм'ятини і випучини усувають за допомогою пневматичних рихтувальних молотків або уручну. Невеликі вм'ятини на облицювальних поверхнях закладають припоями або пластмасами.

Вирівняну поверхню кузова (кабіни) очищають від слідів корозії, окалини і напливів від зварки за допомогою переносних пневматичних або електричних шліфувальних машинок або електромеханічних щіток. Поверхню кузова (кабіни) після знежирення лужним розчином промивають водою, обдувають гарячим повітрям, потім наносять шар грунту, шпатлюють і шліфують за допомогою пневматичних або електричних шліфувальних машинок, а також уручну пемзою і шліфувальними шкірками.

Збірка і фарбування кузовів і кабін. Збірку здійснюють в дві стадії. Перша стадія передує фарбуванню. На кузов встановлюють двері, крила, капот, облицьовування радіатора, бризковіки і інші деталі, що підлягають забарвленню разом з кузовом, а також деталі, які при збірці після забарвлення можуть пошкодити лакофарбове покриття. Збирані частини повинні бути заздалегідь відремонтовані і загрунтовані. Друга стадія - збірка кузовів і кабін після фарбування - полягає в установці на них всіх відремонтованих деталей і складальних одиниць.

 







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1045. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Тема 2: Анатомо-топографическое строение полостей зубов верхней и нижней челюстей. Полость зуба — это сложная система разветвлений, имеющая разнообразную конфигурацию...

Виды и жанры театрализованных представлений   Проживание бронируется и оплачивается слушателями самостоятельно...

Что происходит при встрече с близнецовым пламенем   Если встреча с родственной душой может произойти достаточно спокойно – то встреча с близнецовым пламенем всегда подобна вспышке...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия