Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Реконструкція підземних сталевих газопроводів із застосуванням поліетиленових труб
17.16 Виконання робіт з реконструкції сталевих газопроводів методом протягування в них поліетиленових труб здійснюється згідно з нормативними документами з реконструкції газопроводів.

До початку протягування поліетиленових труб внутрішню порожнину сталевого газопроводу необхідно очистити шляхом протягування йоржа та продування повітрям.

Стан внутрішньої поверхні газопроводу, що реконструюється, ступінь його очищення та готовність до протягування в ньому поліетиленових труб слід перевіряти шляхом протягування контрольного відрізку поліетиленової труби довжиною не менше 3 м діаметром рівним діаметру поліетиленового газопроводу.

При наявності в поліетиленовому газопроводі зварних з'єднань, контрольний відрізок що протягається повинен мати аналогічне з'єднання.

Якщо під час прочищення та контрольного протягування йорж або відрізок труби застряв, в місці знаходження перешкоди, яке фіксується довжиною канату, що знаходиться всередині сталевого газопроводу, відривається додатковий котлован, вирізається ділянка газопроводу й усувається причина, що перешкоджає проходженню йоржа або контрольного зразку труби.

При наявності на поверхні контрольного відрізку поліетиленової труби, який протягується, пошкоджень (подряпин, задирин тощо) повинен передбачатися захист поверхні поліетиленових труб за допомогою пластмасових кілець або конопляного канату, що закріплюються на трубі з кроком (1,5 - 2,0) м.

Рекомендується для захисту від пошкодження поліетиленових газопроводів використання пластмасових гофрованих труб, попередньо протягнених усередині сталевих труб.

Перед початком протягування поліетиленової труби всередині сталевого газопроводу в місцях вводу та виводу її із сталевого трубопроводу слід встановити гладкі розтрубні втулки, а поліетиленовий газопровід повинен бути захищений від подряпин та інших механічних ушкоджень при протягуванні його всередині сталевого трубопроводу. Технічні рішення протягування поліетиленових труб повинні визначатися проектом виробництва робіт.

17.17 На ділянках протягування в сталевих газопроводах, що реконструюються, поліетиленові газопроводи, як правило, не повинні мати зварних та інших з'єднань. При неможливості виконання зазначеної умови необхідно керуватися вимогами 4.ІЗ.

17.18 Підготовлений до протягування поліетиленовий газопровід за допомогою буксировочної голівки та спеціального захвату повинен закріплюватися до кінця тягового канату. Протягування рекомендується робити плавно без ривків шляхом намотування тягового тросу на барабан лебідки, зачепленням його за колісний трактор або інший тягнучий механізм, що забезпечує швидкість протягування в межах (4-12) м/хв. Для полегшення руху поліетиленового газопроводу і тягового канату при протягуванні рекомендується використання направляючих та вхідних роликів.

 Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 311. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.006 сек.) русская версия | украинская версия