Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Загальні положення

24.1 В цьому розділі викладені загальні вимоги та рекомендації з технічної експлуатації (далі експлуатація) систем газопостачання.

24.2 Основними задачами експлуатації систем газопостачання є:

 

-надійне та безпечне газопостачання споживачів;

-безпечна експлуатація систем газопостачання;

-організація та своєчасне проведення технічного обслуговування та ремонту газових об'єктів, в тому числі за договорами;

-розроблення та впровадження заходів щодо ощадливої витрати газу;

-контроль за обліком витрат газу споживачами;

- впровадження в газових господарствах нової техніки, що забезпечує економічність, надійність та безпеку виробничих процесів;

- проведення технічного нагляду за будівництвом об'єктів системи газопостачання, що виконуються за їх замовленням;

- приймання в експлуатацію;

-навчання та інструктаж населення з безпечної експлуатації газових приладів та пропаганди безпечного і раціонального використання газу.

24.3 Експлуатація систем газопостачання населених пунктів повинна здійснюватися підприємствами, що отримали в установленому порядку ліцензію та дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на право виконання цих робіт.

24.4 Експлуатація систем газопостачання промислових та сільськогосподарських підприємств, установ, організацій, підприємств комунально-побутового обслуговування, котелень тощо (далі - підприємства) здійснюється службами газового господарства або відповідальними особами за газове господарство цього підприємства.

24.5 Експлуатація внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків (у т.ч. будинків, що знаходяться у приватній власності), цивільних будинків, підприємств побутового та комунального призначення здійснюється власниками будинків, а технічне обслуговування їх повинно здійснюватися згідно з «Положенням про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будинків, підприємств побутового та комунального призначення» підприємствами, що мають ліцензію.

24.6 Експлуатацію систем та об'єктів газопостачання та технічного обслуговування необхідно виконувати згідно з вимогами цих норм, ДНАОП 0.00-1.07, ДНАОП 0.00-1.08, ДНАОП 0.00-1.20, ДНАОП 0.00-1.21, ДНАОП 0.00-1.26, НАПБ А.01.001, НАОП 1.1.23-1.18, «Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України», «Правил пожежної безпеки в газовій промисловості України», ПУЕ, Закону України «Про охорону праці», Держстандартів, інструкцій (у т.ч. відомчих) та інших нормативних документів, що регламентують норми та вимоги з безпечної та надійної експлуатації систем газопостачання, споруд на них та газовикористовуючого обладнання і приладів.

24.7 На підприємствах, що мають газові служби, власником підприємства повинно бути розроблене і затверджене «Положення про газову службу підприємства», в якому визначаються задачі газової служби, її структура, чисельність та оснащеність з урахуванням обсягу та особливостей газового господарства підприємства і вимог нормативних документів, перерахованих у 24.6.

24.8 Власниками систем газопостачання періодично повинна виконуватися оцінка технічного стану і паспортизація газопроводів та споруд на них. Оцінка виконується згідно з «Правилами обстеження, оцінки технічного стану, паспортизації та проведення планово-запобіжних ремонтів газопроводів і споруд на них». Періодичність обстежень установлюється власником системи газопостачання в залежності від терміну експлуатації газопроводів і споруд на них, їхнього технічного стану, установленому при технічному обслуговуванні, ремонтах.

24.9 На кожному підприємстві наказом керівника (власника) повинні призначатися особи, відповідальні за технічний стан та безпечну експлуатацію системи газопостачання.

На об'єктах, що належать громадянам на правах приватної власності, відповідальність покладається на власника.

24.10 Для осіб, зайнятих технічною експлуатацією газового господарства, керівником (власником) повинні бути розроблені та затверджені посадові, виробничі інструкції з безпечних методів робіт. Для працюючих на пожежонебезпечних ділянках - інструкції з пожежної безпеки.

Інструкції повинні бути розроблені з урахуванням особливостей газового господарства, вимог заводів-виготовлювачів обладнання та конкретних умов виробництва.

Розділи виробничих інструкцій із безпечних методів роботи повинні розроблятися згідно до «Положення про розробку інструкцій з охорони праці».

Інструкції щодо захистів пожежної безпеки повинні відповідати вимогам додатка 1 до НАПБ А.01-0.001.

24.11 На підприємствах газового господарства, а також на підприємствах, що мають газові служби, повинні бути розроблені, згідно з чинним законодавством, плани локалізації та ліквідації можливих аварій у системі газопостачання, організоване систематичне проведення учбово-тренувальних занять з обслуговуючим персоналом за цими планами, згідно із затвердженим графіком.

 

Додаток А (обов'язковий)Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 838. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.02 сек.) русская версия | украинская версия