Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Ліцензування та реєстрація банків в Україні
 

Державна реєстрація банку проводиться шляхом внесення державним реєстратором запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців .

Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців(далі - Єдиний державний реєстр) - автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Для проведення державної реєстрації юридичної особи необхідно подати державному реєстратору такі документи:

- реєстраційну картку на проведення державної реєстрації;

- рішення засновників про створення юридичної особи;

- два примірники статуту з відміткою про їх погодження НБУ;

- документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації.

- документи, що підтверджують структуру власності засновників-юридичних осіб та дають змогу встановити фізичних осіб-власників істотної участі цих юридичних осіб;

- у разі, якщо засновником (засновниками) є іноземна юридична особа, додатково подається документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження.

Банк протягом тижня після внесення державним реєстратором відповідного запису до Єдиного державного реєстру надсилає НБУ повідомлення разом з двома нотаріально засвідченими копіями статуту з відміткою державного реєстратора щодо проведення державної реєстрації юридичної особи та витяг з Єдиного державного реєстру.

Не пізніше ніж протягом року з дня державної реєстрації банк подаєдо НБУ документи для отримання банківської ліцензії.

Комісія НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності приймає рішення про надання банківської ліцензії чи про відмову в її наданні протягом 2-х місяців з дня отримання повного пакета документів для отримання банківської ліцензії. НБУ повідомляє банк про прийняте рішення, надсилаючи відповідного листа.

У разі прийняття позитивного рішення НБУ видає голові правління (ради директорів) банку або уповноваженій особі (на підставі належним чином оформленої довіреності) банківську ліцензію. НБУ уносить відомості про юридичну особу до Державного реєстру банків одночасно з прийняттям рішення про надання банківської ліцензії та повідомляє про здійснення запису відповідний банк листом.

Юридична особа набуває статусу банку і право на здійснення банківської діяльності виключно після отримання банківської ліцензії та внесення відомостей про неї до Державного реєстру банків.

Банківська ліцензія - документ, який видається НБУ в порядку і на умовах, визначених у законі про банки і банківську діяльність, на підставі якого банки та філії іноземних банків мають право здійснювати банківську діяльність.

Банківська ліцензія оформляється на спеціальному бланку. Діє з дня прийняття НБУ відповідного рішення про її надання та не може передаватися третім особам.

НБУ може відкликати банківську ліцензію у вже працюючого банку у таких випадках:

1) у разі виявлення недостовірної інформації у документах, наданих для отримання ліцензії, містять;

2) у разі невиконання банком жодної банківської операції протягом року з дня отримання банківської ліцензії;

3) у разі порушення банківського законодавства, що спричинило значну втрату активів і настання неплатоспроможності банку;

4) на підставі висновку тимчасового адміністратора про неможливість приведення банку у правову відповідність з вимогами банківського законодавства;

5) недоцільності виконання плану тимчасової адміністрації щодо реорганізації банку.

НБУ негайно повідомляє банк про відкликання у нього банківської ліцензії. Банк протягом 3-х днів з моменту отримання рішення зобов'язаний повернути НБУ свою банківську ліцензію. Рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії публікується в газеті «Урядовий кур'єр» або «Голос України» і є підставою для виключення відомостей про банк з Державного реєстру банків та звернення до суду з позовом про ліквідацію банку.

 Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 481. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия