Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Функції банків та принципи їх діяльності
 

Комерційні банки виконують в ринковій економіці такі основні функції:

- посередництво в кредиті;

- посередництво в платежах;

- мобілізація грошових доходів та заощаджень і перетворення їх в капітал;

- створення кредитних інструментів обігу (чеків, векселів), депозитних та електронних грошей, що заміня­ють готівкові гроші.

В сучасній ринковій економіці з розподілом праці ефективна діяльність банківської системи має велике значення завдяки зв'язкам цієї системи з усіма секторами економіки. Найбільш важливі завдання банків (економічна функція) полягають:

- в наданні необхідного фінансування промисловим підприємствам, держав­ним установам і приватним господарствам;

- наданні широкого кола можливостей щодо інвестування в економіку засобів за рахунок акумулювання вільних коштів суб’єктів господарювання, населення;

- забезпеченні безперебійного грошового обігу та обігу капіталу.

Стратегічна ціль банківської установи в умовах ринкової економіки - бути найбільш надійним банком країни, зорієнтованим на інтереси клієнтів, лідером у наданні певного спектра якісних послуг на фінансовому ринку, сприяти інтеграції у міжнародні ринки грошових коштів і капіталів.

Для досягнення основної мети діяльності банку необхідно: надавати якісні банківські послуги; сприяти економічному розвитку корпоративних і поліпшенню добробуту індивідуальних клієнтів на основі взаємовигідного партнерства; отримувати максимальний прибуток для власного розвитку; завойовувати і утримувати передові позиції на фінансовому ринку країни.

Принципи діяльності банків 2-го рівня:

1) робота в межах наявних ресурсів - банк повинен забезпечувати не тільки кількісну відповідність між своїми ресурсами і кредитними вкладеннями, але і домагатися відповідності характеру банківських активів специфіці мобілізованих їм ресурсів. Насамперед це відноситься до термінів зобов'язань і вимог банків. Залучення дорогих ресурсів передбачає наявність у банку високоприбуткових напрямів їх розміщення, оскільки в іншому випадку у нього виникнуть збитки від основної діяльності.

2) повна економічна - свобода розпорядження власними коштами банку і залученими ресурсами, вільний вибір клієнтів і вкладників, розпорядження доходами, які залишаються після сплати податків.

3) відносини банку з клієнтами будуються як ринкові відносини - надаючи позики банк виходить насамперед з ринкових критеріїв прибутковості, ризику і ліквідності.

4) регулювання діяльності банку може здійснюватися тільки непрямими економічними методами. Держава визначає загальні умови роботи банків, але не може давати їм наказів і розпоряджень щодо напрямків та умов розміщення та залучення ресурсів.

5) інформаційна відкритість і прозорість – банки прагнуть до розкриття усієї необхідної для клієнта інформації;

6) конфіденційність - банк повинен забезпечити недоступність відомостей про клієнтів третім особам;

7) професіоналізм - у своїй діяльності банк має прагнути до залучення найбільш кваліфікованих і компетентних співробітників, забезпечувати їм професійне зростання і безпосередню мотивацію;

8) законність і етичність - банки мають дотримуватись чинного законодавства та етичних норм.

 Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 555. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия