Односторонньої дії
При русі поршня від перерізу А–А до перерізу В–В внаслідок створення вакууму відкривається вхідний клапан 5 і відбувається процес всмоктування. З початком руху поршня в зворотному напрямку вхідний клапан закривається, відбувається процес стиснення (від перерізу В–В до С–С). При досягненні поршнем перерізу С–С відкривається вихідний клапан 6 (від перерізу С–С до А–А відбувається процес нагнітання газу). З початком руху поршня вниз, вихідний клапан закривається, параметри газу змінюються до величини, що відповідають величинам процесу всмоктування. Після цього знову починається процес всмоктування. Комплекс процесів всмоктування, стиснення, нагнітання і розширення газу із шкідливого простору називається робочим циклом ПК.
14.2.3 Робочі цикли поршневих компресорів. Теоретичний робочий цикл поршневого компресора
4–1 – всмоктування газу; 1–2 – стиснення газу; 2–3 – виштовхування газу; 3–4 – зниження тиску газу до тиску всмоктування Рисунок 14.2 – Робочий цикл ідеального компресора
Для ідеального компресора зроблені такі припущення: 1) на шляху газу відсутні гідравлічні опори, внаслідок чого температура в період всмоктування і нагнітання – величина стала, а на вхідному і вихідному клапанах відсутні перепади тиску; 2) тиск і температура газу над поршнем в період всмоктування і нагнітання не змінюється; 3) не враховується вплив шкідливого простору; 4) відсутні втрати газу через клапани та в зазорі між поршнем і циліндром; 5) відсутні втрати потужності на механічне тертя.
|