Розрахунок реактора
Схема реактора подана на рис. 11.10. Діаметра реактора D1p і D2p приймають конструктивно, виходячи з геометрії кола циркуляції. Ширина каналів на вході в реактор визначається з рівняння витрати по меридіальній швидкості за турбінним колесом, тобто приймають . При цьому умова рівноваги має вигляд , звідки:
Рисунок 11.10 – Схема реактора
Попередній кут нахилу лопатей на вході в реактор визначається з умови, що :
Число лопатей в реакторі визначається з відношення кроку до відносної хорди , значення яких в залежності від типу гідротрансформатора приймаються за довідковими даними:
Товщина лопатей на вході і виході приймається з умови міцності та прийнятої технології виготовлення. Меридіальна швидкість на вході в реактор з врахуванням стиснення каналів тілом лопатей визначається з умови витрат за турбінним колесом і на вході в реактор, тобто:
Звідси: де – коефіцієнт стиснення каналів тілом лопатей на вході в реактор:
Так як , то , де – коефіцієнт швидкості на вході в реактор. Уточнений кут лопатей на вході в реактор, відповідно меридіальній швидкості :
Поправка до кута не вводиться, так як вона була введена для кута виходу з турбінного колеса. Розрахунковий кут лопатей при виході з реактора визначається з умови безударного входу потоку рідини в насосне колесо і рівності меридіальних швидкостей при русі рідини по міжлопатевих каналах.
Дійсний кут з врахуванням поправки на взаємодію колеса насоса від реактора:
Ширина каналу на виході реактора визначається з рівняння витрати:
Звідси:
Вхідний і вихідний трикутники швидкостей для реактора подані на рис. 11.11.
Рисунок 11.11 – Трикутники швидкостей на вході
|