Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Приклад послідовності нанесення розмірів на деталях
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

 

Виконання графічного завдання на тему «Нанесення розмірів» передбачає нанесення розмірних ліній та числових значень на кресленнях пластини і вала. Графічна робота виконується на окремому аркуші формату А3 (допускається використовувати два окремих формати А4 за умови дотримання правила розташування деталі «Вал» таким чином, що вісь обертання є горизонтальною прямою).

Послідовність виконання:

1. На обраному форматі (А3 або А4) накреслити задане зображення плоскої деталі (пластини) у довільному масштабі:

 

 

 

2. Нанести розміри «форми» кожного елементу, що знаходиться в межах зображення пластини. Наприклад:

- розміри діаметрів отворів ( на рисунку показані два отвори, які за розмірами однакові ,тому їх розмір задано за допомогою однієї розмірної лінії, але з обов’язковою вказівкою кількості таких отворів

- ( 2 отв., 3 отв. тощо);

 

 

- розміри замкнених елементів, які складаються з частин кіл та лінійних ділянок. Такі елементи мають три розміри «форми», варіанти нанесення яких наведені безпосередньо на зображенні пластини і на окремому рисунку:

 

 

 

- елементи, що містять сектори кіл, обов’язково потребують показу їх кутового розміру та розмірів радіусів, наприклад, як показано на зображенні пластини або на окремому рисунку:

 

 

 

 

3. Після нанесення розмірів «форми» внутрішніх елементів, проставляють розміри їх «положення», тобто розмірі, які «фіксують» положення елементів відносно точок, ліній, поверхонь деталі, інакше кажучи, баз. Наприклад:

- фіксують відстань між центрами отворів у разі їх симетричного розташування (на заданій пластині отвори ø12 розташовані симетрично відносно горизонтальної вісі зображення, то проставлено розмір між осями – 34);

- фіксують відстань між центрами отворів і торцевою поверхнею ( на зображені пластини це розміри -23, 63).

 

4. В останню чергу, як правило, проставляють розміри зовнішнього контуру пластини ( на рисунку це розміри – 54 і R17) і розмір товщини пластини в межах від S1 до S3):

 

 

5. Накреслити на обраному форматі (А3 або А4) зображення деталі з віссю обертання (вал) за заданим варіантом у довільному масштабі зберігаючи пропорції між окремими складовими:

 

 

 

6. Проставити розміри фасок та проточок:

 

 

7. Проставити розміри «положення» проточок відносно баз ( на рисунку у якості бази обрано лівий торець деталі):

 

 

 

 

8. Проставити діаметральні розміри поверхонь обертання, з яких складається деталь:

 

 

9. Проставити розміри індивідуальних складових (наприклад, розмір сферичної частини - Rсф.14, конусність тощо) та габаритні розміри вала:

 

 

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 566. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия