ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ. 1 Яке твердження є правильним? ?) це активи, які утворюються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу
1 Яке твердження є правильним? Предмети праці: 1) беруть участь у багатьох виробничих циклах; 2) беруть участь в одному виробничому циклі; 3) відразу переносять свою вартість на готову продукцію; 4) переносять свою вартість на готову продукцію частинами в міру зношення; 5) це прибуток підприємства. а) 1, 2; б) 2, 4; в) 3, 4; г) 2, 5; д) 2, 3.
2 До коштів та розрахунків відносяться: 1) сировина та матеріали; 2) тара; 3) запасні частини для ремонту; 4) депозити до запитання; 5) кошти в касі підприємства. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 2, 4; г) 4, 5; д) 1, 3.
3 Виділити елементи, які відносяться до оборотних засобів: 1) сталь, чавун; 2) токарний верстат; 3) інструмент, терміном служби 6 місяців; 4) інструмент, терміном служби 15 місяців; 5) стіл, шафа. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 2, 4; г) 4, 5; д) 1, 3.
4 Операційний цикл –це: а) тривалість виробничого циклу; б) проміжок часу між придбанням запасів для здійснення діяльності та отриманням коштів від реалізації виробленої з них продукції або товарів і послуг; в) термін служби обладнання; г) час між операціями; д) час простою обладнання в ремонті.
5 Структура оборотних засобів залежить від наступних факторів: 1) прибутку підприємства; 2) статутного фонду; 3) характеру виробництва; 4) умов постачання та збуту; 5) організації фінансової роботи та розрахунків. а) 1, 2, 3; б) 2, 4, 5; в) 3, 4, 5; г) 1, 3, 5; д) 2, 3, 5.
6 Малоцінні та швидкозношувані предмети – це: а) готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання; б) продукція, що виготовлена на підприємстві, призначена для продажу; в) сировина, матеріали, купівельні напівфабрикати, комплектувальні вироби, запасні частини тара; г) предмети, що використовуються не більше одного року або нормального операційного циклу; д) це активи, які утворюються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
7 Особливістю структури оборотних засобів у машинобудуванні є: 1) висока частка виробничих запасів; 2) висока частка малоцінного та швидкозношуваного інструменту, технічного інвентарю; 3) нижча частка виробничих запасів порівняно із середньою в промисловості; 4) вища частка незакінченого виробництва; 5) висока частка готової продукції. а) 1, 2, 3; б) 2, 3, 4; в) 2, 4, 5; г) 3, 4, 5; д) 1, 3, 5.
8 Дебіторська заборгованість – це: а) частина оборотних засобів, яка функціонує у сфері купівлі –продажу і обслуговують процес руху готової продукції; б) сума заборгованості юридичних та фізичних осіб на певну дату; в) грошові витрати, що мали місце протягом поточного періоду, але належать до наступних звітних періодів; г) готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання; д) це активи, які утворюються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
9 До виробничих запасів відносяться: а) предмети, що використовуються не більше одного року або нормального операційного циклу; б) продукція, що виготовлена на підприємстві, призначена для продажу; в) готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання; г) сировина, матеріали, купівельні напівфабрикати, комплектувальні вироби, запасні частини тара; д) це активи, які утворюються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
10 Витрати майбутніх періодів – це: а) сума заборгованості юридичних та фізичних осіб на певну дату; б) частина оборотних засобів, яка функціонує у сфері купівлі –продажу і обслуговують процес руху готової продукції; в) готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання; г) грошові витрати, що мали місце протягом поточного періоду, але належать до наступних звітних періодів; д) це активи, які утворюються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
11 До складу групи “Кошти та розрахунки” відносяться: а) виробничі запаси, машини та обладнання, транспортні засоби; б) виробничі запаси, незавершене виробництво, малоцінні та швидкозношувані предмети, готова продукція, товари, молодняк тварин на відгодівлі; в) гроші в касі, на розрахунковому рахунку підприємства, дебіторська заборгованість, векселі одержані, поточні фінансові інвестиції, витрати майбутніх періодів; г) верстати, агрегати, пристрої, тара, стелажі; д) прибуток підприємства, заборгованість постачальникам.
12 Поняття “оборотні засоби” підприємства включає: а) основні та допоміжні матеріали, напівфабрикати власного виробництва, покупні напівфабрикати, комплектувальні вироби; б) кошти та їх еквіваленти, що не обмежені у використанні, а також інші активи, призначені для реалізації чи споживання протягом операційного циклу чи протягом дванадцяти місяців з дати балансу; в) засоби виробництва, які багато разів беруть участь у виробничому процесі і переносять свою вартість на собівартість продукції, що виготовляється; г) засоби праці, які багато разів беруть участь у виробничому процесі і переносять свою вартість на собівартість продукції, що виготовляється, не відразу, а частинами, в міру зношення; д) предмети праці, необхідні для виготовлення продукції.
13 До групи “Запаси” відносяться: а) верстати, агрегати, пристрої, тара, стелажі; б) виробничі запаси, незавершене виробництво, малоцінні та швидкозношувані предмети, готова продукція, товари, молодняк тварин на відгодівлі; в) готова продукція, гроші в касі, на розрахунковому рахунку підприємства; г) прибуток підприємства, заборгованість постачальникам; д) транспортні засоби, інструмент, сировина і матеріали, готова продукція на складі підприємства.
14 Джерелами формування оборотних засобів є: 1) прибуток підприємства; 2) кредити банків; 3) амортизаційні відрахування; 4) собівартість продукції; 5) залучені кошти. а) 1, 3, 5; б) 3, 4, 5; в) 1, 2, 3; г) 2, 3, 5; д) 1, 2, 5.
15 До джерел формування оборотних засобів відносяться: 1) прибуток підприємства; 2) дебіторська заборгованість; 3) власні кошти; 4) позичкові та залучені кошти; 5) кошти державного бюджету. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 2, 4; г) 1, 3; д) 2, 5.
16 Власні кошти підприємства – це: 1) кошти статутного фонду; 2) прибуток підприємства; 3) кредити банку; 4) надходження від реалізації надлишків товарно-матеріальних цінностей; 5) внески до бюджету. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 2, 3, 5; д) 1, 2, 4. 17 Позичкові кошти – це: а) кошти статутного фонду; б) прибуток підприємства; в) внески до бюджету; г) надходження від реалізації надлишків товарно-матеріальних цінностей; д) кредити банку, позика із спеціальних джерел вищестоящих органів.
18 Залучені кошти – це: а) кошти статутного фонду, прибуток; б) внески до бюджету, кошти фондів матеріального заохочення, перехідна заборгованість заробітної плати; в) кредити банку, позика із спеціальних джерел вищестоящих органів; г) надходження від реалізації надлишків товарно-матеріальних цінностей; д) прибуток підприємства.
19 Друга стадія кругообігу оборотних засобів – це: а) купівля сировини та матеріалів; б) незакінчене виробництво; в) перетворення грошових засобів у виробничі запаси; г) перехід із сфери виробництва в сферу обігу і одержання грошових засобів; д) процес виробництва, в результаті якого одержують готову продукцію.
20 Норматив оборотних засобів у виробничих запасах залежить від а) норми запасу, середньодобової потреби; б) тривалості виробничого циклу; в) коефіцієнта наростання витрат; г) норми перебування продукції на складі; д) витрат майбутніх періодів.
21 Норматив оборотних засобів у незавершеному виробництві залежить від: 1) середньодобової потреби матеріалів; 2) тривалості виробничого циклу; 3) коефіцієнту наростання витрат; 4) середньодобових витрат за виробничою собівартістю; 5) норми перебування продукції на складі. а) 1, 2, 5; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 3, 5; д) 2, 3, 4.
22 Норма оборотних засобів – це: а) плановий мінімальний залишок товарно-матеріальних цінностей; б) середньодобова потреба в матеріальних ресурсах; в) показник, що визначає, скільки днів підприємство може витрачати ресурси даного виду за умови нормальної діяльності; г) потреба в поточних фінансових інвестиціях; д) витрати на одну гривню товарної продукції.
23 Кругообіг оборотних засобів здійснюється за схемою: а) Г-З; б) З-В-ГВ; в) Г-З...В...ГВ-Г`; г) ГВ-Г`.
24 Методами розрахунку нормативів оборотних засобів є: 1) балансовий; 2) нормативний; 3) аналітичний; 4) коефіцієнтний; 5) прямого розрахунку. а) 1, 2, 5; б) 2, 4, 5; в) 3, 4, 5; г) 2, 3, 5; д) 1, 3, 5.
25 Коефіцієнт наростання витрат характеризує: а) ступінь готовності виробів; б) випуск продукції з однієї гривні основних засобів; в) норму незавершеного виробництва; г) норматив у виробничих запасах; д) норму витрачання матеріалів.
26 Коефіцієнт обертання оборотних засобів характеризує: 1) розмір реалізованої продукції, яка припадає на одну гривню виробничих засобів; 2) середню тривалість оберту; 3) кількість оборотних засобів; 4) кількість обертів оборотних засобів за відповідний звітний період; 5) витрати на одну гривню товарної продукції. а) 1, 2; б) 1, 3; в) 3, 4; г) 1, 4; д) 2, 5.
27 Коефіцієнт закріплення оборотних засобів характеризує: а) технічний рівень виробництва; б) економне витрачання матеріалів; в) су му оборотних засобів, яка припадає на одну гривню товарної продукції; г) суму оборотних засобів, яка припадає на одну гривню реалізованої продукції; д) норму витрачання матеріалів на виготовлення продукції.
28 Норма оборотних засобів встановлюється: 1) у днях; 2) у місяцях; 3) у гривнях; 4) в годинах; 5) у відсотках. а) 1, 3; б) 2, 4; в) 1, 4; г) 1, 5; д) 2, 5.
29 Суть аналітичного методу встановлення нормативів полягає: а) в уточненні діючих на початок розрахункового періоду нормативів оборотних засобів у відповідності зі змінами показників виробництва; б) в проведенні аналізу наявних товарно-матеріальних цінностей з наступним коригуванням фактичних запасів та вилученням надлишкових; в) в розрахунку нормативів для кожного нормованого елементу з врахуванням конкретних умов виробництва; г) у розрахунку норм запасу, величини денного витрачання матеріалів.
30 Виробничі запаси матеріальних ресурсів поділяються на: 1) підготовчий; 2) внутрішньовиробничий; 3) страховий; 4) поточний; 5) сезонний; 6) транспортний; 7) складування та розвантаження; 8) точка замовлення. а) 1, 2, 3, 4, 5; б) 1, 3, 4, 6, 7; в) 3, 4, 5, 6, 7; г) 2, 3, 5, 7, 8; д) 4, 5, 6, 7, 8.
31 Суть коефіцієнтного методу встановлення нормативів полягає: а) в розрахунку нормативів для кожного нормованого елементу з врахуванням конкретних умов виробництва; б) в уточненні діючих на початок розрахункового періоду нормативів оборотних засобів у відповідності зі змінами показників виробництва; в) в проведенні аналізу наявних товарно-матеріальних цінностей з наступним коригуванням фактичних запасів та вилученням надлишкових; г) у розрахунку норм запасу, величини денного витрачання матеріалів. 32 До оборотних засобів, які змінюються пропорційно зміні обсягу виробництва, відносяться: 1) витрати майбутніх періодів; 2) матеріальні витрати; 3) незавершене виробництво; 4) запасні частини для ремонту, малоцінні та швидкозношувані предмети; 5) готова продукція на складі підприємства. а) 1, 2, 5; б) 3, 4, 5; в) 2, 3, 5; г) 2, 3, 4; д) 2, 4, 5.
33 Гарантійний запас створюється на випадок: а) порушення планових термінів поставки; б) порушення партій поставок; в) знаходження матеріалів в дорозі; г) часу на прийом, розвантаження; д) коли сировина і матеріали потребують підготовки. а) 1, 3; б) 2, 4; в) 3, 4; г) 1, 2; д) 2, 5.
34 Метод прямого розрахунку полягає: а) в уточненні діючих на початок розрахункового періоду нормативів оборотних засобів у відповідності зі змінами показників виробництва; б) у розрахунку нормативу добового витрачання матеріалів та незавершеного виробництва; в) в проведенні аналізу наявних товарно-матеріальних цінностей з наступним коригуванням фактичних запасів та вилученням надлишкових; г) в розрахунку нормативів для кожного нормованого елементу з врахуванням конкретних умов виробництва.
35 Гарантійний запас створюється у розмірі: а) 100% від поточного; б) 30% від поточного; в) 65% від поточного; г) 50% від поточного; д) 51% від поточного. 36 Оборотні засоби, розмір яких не залежить від виробничої програми: 1) витрати майбутніх періодів; 2) матеріальні витрати; 3) незавершене виробництво; 4) запасні частини для ремонту, малоцінні та швидкозношувані предмети; 5) готова продукція на складі підприємства. а) 1, 4; б) 2, 4; в) 1, 5; г) 1, 3; д) 2, 5.
37 Технологічний запас створюється у разі: а) порушення планових термінів поставки; б) порушення партій поставок; в) знаходження матеріалів в дорозі; г) коли сировина і матеріали потребують підготовки; д) часу на прийом, розвантаження.
38 Виділити нормовані оборотні засоби: 1) виробничі запаси; 2) малоцінні та швидкозношувані предмети; 3) гроші в касі підприємства; 4) незавершене виробництво; 5) кошти вкладені у відвантажену але не оплачену покупцями продукцію. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 1, 2, 4; г) 2, 3, 4; д) 2, 3, 5.
39 Норматив оборотних засобів у залишках готової продукції на складі визначається за формулою: а) ; б) ; в) ; г) ; д) .
40 Норма перебування продукції на складі визначається: 1) часом протікання виробничого процесу; 2) кругообігом оборотних засобів; 3) кількістю днів, необхідних для підготовки продукції до реалізації; 4) часом оформлення та здачі в банк платіжних документів; 5) знаходженням продукції в дорозі. а) 1, 5; б) 3, 4; в) 2, 4; г) 1, 3; д) 2, 5.
41 Норматив оборотних засобів у малоцінних та швидкозношуваних предметах залежить від: а) вартості основних засобів; б) чисельності персоналу; в) тривалості виробничого циклу; г) коефіцієнту наростання витрат; д) часу перебування їх в роботі.
42 На першій стадії кругообігу прискорити оборотність оборотних засобів можна в результаті: 1) вдосконалення матеріально-технічного постачання, прискорення і здешевлення перевезень; 2) покращання організації складського господарства на основі його механізації та автоматизації; 3) покращання нормування витрат матеріалів, скорочення та повторного використання відходів виробництва; 4) впровадженням потокових методів обробки; 5) скорочення термінів доставки продукції до споживача. а) 2, 4, 5; б) 3, 4, 5; в) 1, 2, 3; г) 1, 3, 4; д) 2, 3, 5.
43 Ефективність використання оборотних засобів характеризується: а) вартістю оборотних засобів; б) випуском продукції на одну гривню основних засобів; в) швидкістю їх обороту; г) середньорічним залишком оборотних засобів; д) коштами та розрахунками.
44 Коефіцієнт обертання визначається за формулою: а) Коб = Qоб / Оср,; б) Коб = Оср / Qр; в) Коб = Снв: Свир; г) Коб = Qф: Qmax,; д) Коб = Фвв: Фкр.
45 Прискорити оборотність оборотних засобів на другій стадії кругообігу можна в результаті: 1) зменшення міжопераційного часу; 2) якість та номенклатура продукції, правильне планування асортименту, кількості та термінів її випуску; 3) система розрахунків, терміни доставки продукції до споживача; 4) впровадження потокових методів обробки; 5) використання прогресивного обладнання, підвищення змінності виробництва. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 3, 4; д) 1, 4, 5. 46 Відносне вивільнення означає: а) оборотні засоби використовуються не ефективно; б) у даному періоді виробництво виконує менший обсяг робіт з меншою сумою оборотних засобів; в) у даному періоді виробництво виконує більший обсяг робіт з меншою сумою оборотних засобів; г) у даному періоді виробництво виконує більший обсяг робіт з більшою сумою оборотних засобів; д) у даному періоді виробництво виконує менший обсяг робіт з більшою сумою оборотних засобів.
47 Тривалість оберту зростає. Як це вплине на обсяги реалізації та прибуток? а) вони зростуть; б) залишаться без зміни; в) вони зменшаться; г) прибуток зросте, обсяги зменшаться; д) прибуток зменшиться, обсяги зростуть.
48 На третій стадії кругообігу прискорити оборотність оборотних засобів можна за рахунок наступних факторів: 1) зменшення міжопераційного часу; 2) якість та номенклатура продукції, правильне планування асортименту, кількості та термінів її випуску; 3) система розрахунків, терміни доставки продукції до споживача; 4) впровадження потокових методів обробки; 5) використання прогресивного обладнання, підвищення змінності виробництва. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 2, 3; г) 1, 3, 4; д) 2, 5.
49 Як зміниться обсяг реалізації та прибуток підприємства, якщо коефіцієнт обертання зменшиться? а) вони зменшаться; б) вони зростуть; в) залишаться без зміни; г) прибуток зросте, обсяги зменшаться; д) прибуток зменшиться, обсяги зростуть.
50 Коефіцієнт закріплення оборотних засобів зменшився. Як це вплине на обсяги реалізації та прибуток підприємства? а) вони зростуть; б) вони зменшаться; в) залишаться без зміни; г) прибуток зросте, обсяги зменшаться; д) прибуток зменшиться, обсяги зростуть.
51 Відносне вивільнення має місце: 1) при відсутності абсолютного вивільнення; 2) при зростанні обсягів реалізації продукції; 3) при зменшенні обсягів реалізації продукції; 4) при незмінному обсязі реалізації та збільшенні оборотних засобів; 5) при зменшенні обсягів реалізації продукції та збільшенні оборотних засобів. а) 1, 3; б) 1, 2; в) 2, 5; г) 1, 3, 4; д) 2, 3.
52 Оборотні засоби використовуються ефективніше: а) коли більша їх частина знаходиться у сфері обігу; б) коли більша їх частина зайнята у сфері виробництва; в) коли вони розподілені рівномірно на усіх стадіях обігу; г) коли більша їх частина знаходиться у виробничих запасах; д) коли більша їх частина знаходиться у незавершеному виробництві.
53 Коефіцієнт обертання зменшився. Як це вплине на прибуток та обсяги реалізації? а) вони зростуть; б) вони зменшаться; в) залишаться без зміни; г) прибуток зросте, обсяги зменшаться; д) прибуток зменшиться, обсяги зростуть.
54 Як зміняться прибуток та обсяги реалізації продукції, якщо збільшиться коефіцієнт завантаження оборотних засобів? а) вони зростуть; б) вони зменшаться; в) залишаться без зміни; г) прибуток зросте, обсяги зменшаться; д) прибуток зменшиться, обсяги зростуть.
55 Абсолютне вивільнення оборотних засобів – це: а) різниця між оборотними засобами даного і базового періодів; б) різниця між оборотними засобами даного періоду та оборотними засобами даного періоду за умов оборотності базового періоду; в) добуток коефіцієнта завантаження на коефіцієнт обертання; г) різниця між ціною продукції та витратами на її виготовлення.
56 Як вплине збільшення тривалості оберту на результати діяльності підприємства? а) погіршаться; б) вони залишаться без зміни; в) вони стануть кращими.
57 Ефективність використання оборотних засобів характеризує: а) прибуток, рентабельність виробництва; б) рівень віддачі оборотних засобів; в) коефіцієнт обертання, середня тривалість оберту; г) коефіцієнт обертання, середня тривалість оберту фондовіддача, фондомісткість; д) фондоозброєність праці.
58 Норматив оборотних засобів у незакінченому виробництві визначається за формулою: а) Онв = Мср.доб . Нз б) Онв = Сср.д . Тц . Кнв, в) Онв = Снв: Свир г) Онв = а + (1 – а): 2.
59 Норматив оборотних засобів у виробничих запасах визначається за формулою: а) Овз = Мср.доб . Нз б) Овз = Сср.д . Тц . Кнв, в) Овз = Снв: Свир г) Овз = а + (1 – а): 2.
60 Як вплине зростання коефіцієнта обертання на обсяги виробництва та прибутки підприємства? а) вони зростуть; б) вони зменшаться; в) залишаться без зміни; г) прибуток зросте, обсяги зменшаться; д) прибуток зменшиться, обсяги зростуть.
|