Задача 2. Держекоінспекцією спільно із Держгірпромнаглядом України проведено перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства на нафтогазоносних свердловинах
Держекоінспекцією спільно із Держгірпромнаглядом України проведено перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства на нафтогазоносних свердловинах підприємства з іноземними інвестиціями " Ю-Єс-Єй Ойл" у Ленінському районі та ДП " Кримнафта" НАК " Надра України" у Чорноморському районі АРК. На 52 свердловинах виявлено порушення природоохоронного законодавства: розлив паливно-мастильних матеріалів на грунтово-рослинний покрив та систематичні їх скиди у води, накопичення побутового та будівельного сміття без відповідних дозволів, відсутні укладені договори на вивіз та утилізацію сміття. Також під час перевірки документів на експлуатацію 101 свердловини встановлено, що земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням, відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. До посадових осіб, які порушили природоохоронне законодавство, застосовано адміністративні стягнення.
Визначте види правовідносин, що виникли. Які порушення екологічного законодавства були допущені в даному випадку? Проаналізуйте чинне законодавство на предмет необхідності розмежування компетенції органів Держгрпромнагляду та природоохоронних органів, а також удосконалення процесу здійснення такого контролю. Якщо така необхідність є, на Вашу думку, які саме зміни і доповнення слід вносити? Вирішіть справу. Задача 3. Територіальний орган Держгірпромнагляду України в Сумській області провів перевірку дотримання вимог законодавства про охорону та використання надр ПП " Будсервіс". В ході здійснення перевірки з’ясувалось, що ПП " Аспект" здійснює розробку кар’єру для видобування глини без спеціального дозволу на користування надрами. Для добування піску використано ділянку площею близько 1, 3 га, з якої знятий поверхневий шар ґрунту і складений по периметру ділянки. У 2009 р. на цій ділянці підприємство розробило кар’єр та вибрало піску в об’ємі 5 тис. куб.м. На даний час на цій ділянці продовжуються роботи в кар’єрі. Видобутий матеріал використовують для виготовлення будівельної цегли. Матеріали перевірки надано до прокуратури для подальшого реагування.
Визначити види правовідносин, які виникли. Чи були допущені порушення екологічного законодавства? Які дозволи на надрокористування передбачені чинним законодавством? Проаналізуйте чинне законодавство в частині необхідності удосконалення процедури контролю та реагування на самовільний видобуток корисних копалин. Якщо така необхідність є, на Вашу думку, які саме зміни і доповнення слід вносити?
|