Вирішити справу
Задача 4. АТ " Гейзер" отримало в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, на якій знаходилася законсервована свердловина мінеральних вод, яка вже більше 20 років ніким не використовувалася. Аналіз підземної води виявив високий вміст солей бору, брому та інших речовин, сприятливих для лікування різних хвороб. До того ж вода мала термальне походження (65 град.). На підставі таких даних АТ організувало бальнеологічний курорт і стикнулося з необхідністю оформлення необхідної дозвільної документації для провадження господарської діяльності у сфері надання послуг з водолікування.
Визначте види правовідносин, які виникли. Який порядок використання природних ресурсів, про які йдеться у задачі, встановлено чинним законодавством України? Які документи/дозволи і у якому порядку необхідно отримати для провадження такої діяльності в частині використання природних ресурсів? Чи мали місце порушення чинного законодавства у викладеній ситуації? Проаналізуйте чинне законодавство в частині необхідності удосконалення порядку надання довільних документів щодо використання підземних вод у лікувальних цілях. Якщо така необхідність є, які саме зміни і доповнення слід вносити? Надайте розгорнуту консультацію із зазначених питань АТ " Гейзер". Задача 5. Житель м. Конотоп Любарський В. на належній йому земельній ділянці розпочав будівництво колодязя з метою використання підземних вод для побутових і господарських потреб за допомогою спеціального технічного пристрою (електричного насосу). Під час здійснення будівництва Любарського В. відвідав інспектор Державної екологічної інспекції України в Сумській області, який, перевіривши умови і порядок проведення робіт, виніс постанови про їх припинення та накладення на Любарського В. штраф, зазначивши, що останній порушує вимоги чинного гірничого законодавства. Любарський В. оскаржив постанови до суду, зазначивши, що в його діях відсутні будь-які порушення чинного законодавства, а інспектор проводив перевірку незаконно, в порушення передбаченої процедури, а постанови винесені за відсутності відповідного права у інспектора.
Визначити види правовідносин, які виникли. Який порядок використання природних ресурсів, про які йдеться у задачі? Проаналізуйте чинне законодавство в частині удосконалення правового регулювання розмежування загального та спеціального використання вод та корисних копалин. Якщо така необхідність є, які саме зміни і доповнення слід внести?
|