Тестові завдання. 1. Основним завданням податкового планування і прогнозування є:
1. Основним завданням податкового планування і прогнозування є: 1) пошук резервів збільшення доходів, прибутку, підвищення рентабельності та платоспроможності; 2) необхідність економічно обґрунтованого забезпечення якісних і кількісних параметрів бюджетних завдань і перспективних програм соціально-економічного розвитку країни, виходячи із розробленої і прийнятої у законодавчому порядку соціально-економічної доктрини; 3) зміцнення доходної бази бюджету за рахунок удосконалення системи оподаткування і зміцнення контролю за повнотою сплати податків. 2. Об'єктом прогнозування та планування у податковому ме-неджменті є: 1) податкові відносини між державою та платниками податків; 2) обсяги податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів; 3) податкові органи.
3. -Типовий процес прогнозування і планування включає: 1) оцінку пропозицій щодо основних питань; 2) визначення завдання, змісту програми, відповідальності і витрат для реалізації кожної ініціативи; 3) пошук варіантів податкового режиму із урахуванням тенденцій, які склались в економіці за минулий період; 4) визначення пріоритетів з-поміж різних пропозицій.
4. Основні напрями, що включає процес державного податкового прогнозування і плануван-ня: 1) проведення факторного аналізу в системі бюджетно-по-даткових відносин з метою виявлення впливу системи оподат-кування в цілому, його окремих елементів і окремих податків на показники фінансово-господарської діяльності і навпаки; 2) прогнозування мобілізації сум контингентів податкових платежів на основі макроеконо-мічних показників (обсяг ВВП, індекс інфляції, обсяг товаро-обороту); 3) розподіл регулюючих доходів за рівнями бюджетної системи з метою формування дохідної бази бюджетів тери-торій. 5. Фактори, які впливають на якість прогнозування і планування: 1) окремі податкові закони часто змінюються і спостері-гається значна кількість поточних змін до законів з питань оподаткування; 2) обсяг надходжень до бюджету залежить від рівня подат-кової дисципліни і культури, а часто і від політичної ситуації; 3) спостерігається зростання обсягів наданих податкових пільг.
6. Багатомірні методи статистичного аналізу включають: 1) метод ланцюгових підстановок; 2) метод абсолютних різниць; 3) метод відносних різниць; 4) метод тенденцій; 5) теорія масового обслуговування; 4) метод скоригованого показника.
7. Які методи не відносяться до групи багатомірних методів 1) теорія ігор; 2) метод ланцюгових підстановок; 3) метод експертних оцінок. 8. Метод " Прогнозування тенденцій" базується на припущенні: 1) процентна різниця у виконанні плану між кожним наступним і по-переднім частковим показником помножена на базове значення узагальнюючого показника дорівнює впливові даного часткового показника на узагальнюючий; 2) рівень росту у майбутньому році буде таким же, як і в попередні роки; 3) перемінні, які впливають на ситуацію, це піддаються логіці простих аналітичних рішень.
9. Що досліджують методи елімінування: 1) щільність зв'язку між факторним та результативним показником; 2) кількісний вплив факторного показника на результативний; 3) числові характеристики та якісні властивості об'єкта, зводячи завдання до вивчення більш простих і більш зручних величин.
10. Регресійний аналіз вивчає: 1) вплив окремих факторів на результати експерименту; 2) залежність середнього значення якої-небудь величини від деякої іншої величини чи віддекількох величин; 3) щільність зв'язку між факторними та результативними показниками, що не перебувають у функціональній залежності.
11. Інтерполяція - це: 1) заміна одних математичних величин іншими, у тому чи іншому змісті близьких до вихідної; 2) знаходження приблизного чи точного значення якоїсь величини за вже відомими окремими значеннями цієї ж чи іншої, зв'язаної з нею, величини; 3) інше.
12. Кореляційний аналіз вивчає: 1) вплив окремих факторів на результати експерименту; 2) залежність середнього значення будь-якої величини від деякої іншої величини чи від декількох величин; 3) щільність зв'язку між факторними та результативними показниками, що не перебувають у функціональній залежності.
13. Теорія масового обслуговування - це: 1) розділ теорії імовірності, який вивчає потоки вимог на обслуговування, що поступають в систему з обмеженими пропускними властивостями; 2) розділ теорії імовірності, який вивчає механізми обслуговування вимог; 3) гру двох, трьох і більше гравців, кожний з яких переслідує ціль максимізації своєї вигоди за рахунок іншого.
14. Апроксимація: 1) передбачає знаходження приблизного чи точного значення якоїсь величини за вже відо-мими окремими значеннями цієї самої чи іншої, пов'язаної з нею величини; 2) передбачає заміну одних математичних величин іншими, у тому чи іншому сенсі близьких до вихідної; 3) дає змогу врахува-ти вплив кількох змінних на доходи шляхом визначення неза-лежних змінних, що найбільш прийнятні для відповідних даних.
15. Які завдання вирішують наявні автоматизовані інформаційні системи: 1) покращують якість бухгалтерської і податкової звіт-ності; 2) забезпечують можливість проведення поглибленого ана-лізу динаміки податкових надходжень і формування банку да-них для складання прогнозних розрахунків за податками з урахуванням змін складу платників і показників економічно-го зростання; 3) створюють умови для повного і своєчасного інформацій-ного забезпечення податкових адміністрацій усіх рівнів за пов-ним спектром змін податкового законодавства.
|