Тестові завдання. 1.Податкове регулювання- це:
1. Податкове регулювання - це: 1) розподіл податків і зборів на закріплені та регулюючі, затвердження нормативів відрахувань від загальнодержавних податків до місцевих бюджетів, надання дотацій, субсидій, субвенцій тощо; 2) заходи непрямого впливу на економіку та соціальні процеси через зміну податків, податкових ставок, податкових пільг, зниження чи підвищення загального рівня оподаткування, відрахувань до бюджету; 3) встановлення твердих, договірних, вільних цін і тарифів. 2. Система податкового регулювання включає: 1) методи; 2) податкові канікули; 3) податкове планування; 4) способи. 3. Способи податкового регулювання: 1) система пільг; 2) міжнародні угоди про уникнення подвійного оподаткування; 3) система санкцій; 4) система бюджетно-податкового регулювання. 4. Методи податкового регулювання включають: 1) спрощені технології оподаткування; 2) система пільг; 3) міжнародні угоди про уникнення подвійного оподаткування; 4) податкові канікули. 5. До найважливіших завдань, розв'язуваних за допомогою податкового регулювання на макрорівні, відносять: 1) регулювання попиту та пропозиції; 2) формування нераціонального співвідношення між нако-пиченням і споживанням; 3) вплив на темпи інфляційних процесів; 4) уповільнений розвиток депресивних регіонів. 6. До принципів податкового регулювання можна віднести такі принципи: 1) наукової обґрунтованості; 2) системності; 3) пріоритетності; 4) адміністративне врегулювання; 5) безперервності.
7. Принцип наукової обґрунтованості податкового регулювання – це: 1) одним з базових принципів державного регулювання та передбачає врахування вимогоб'єктивних економічних законів, реалій економічного, політичного ісоціального життя суспільства, національних особливостей; 2) одним з ключових принципів податкового регулювання, оскільки механізм впли-ву заходів податкової політики на соціально-економічні проце-си реалізується саме через учасників податкових правовідно-син; 3) інше.
8. Що передбачає принцип адаптації: 1) чітке визначення пріоритетів податкового регулювання — основних соціально-економічних проблем розвитку країни, на вирішенні яких че-рез податкові заходи необхідно зосередитися державі в конкретний момент часу; 2) коригування впливу дер-жави на соціально-економічні процеси залежно від внутрішніх та зовнішніх умов розвитку країни на основі безперервного аналізу дієвості й ефективності заходів податкового регулю-вання; 3) порівнянність втрат бюджетів та витрат, пов'язаних з податко-вим адмініструванням заходів щодо податкового регулювання, з ре-зультатами державного втручання в економіку засобами податкової політики.
9. Групи, на які можна поділити інструменти податкового регулювання, з погляду характеру їх дії: 1) системні; 2) місцеві; 3) комплексні; 4) оперативні; 5) локальні.
10. До інструментів системного характеру відносять: 1) засоби податкового регулювання, вбудовані в систему оподаткування; 2) фіксований сільськогосподарський податок з юридичних осіб; 3) інше. 11. Принципи організації системи податкового стимулювання включають: 1) застосування податкових пільг, яке не повинне носити вибіркового характеру; 2) податкове пільгування, якому властиво обов’язковість застосування; 3) місцевий рівень застосування пільг, що не виходить за рамки, визначені державними законами; 4) податкові пільги, які не повинні приносити збитки ні доходам бюджету, ні корпоративним чи особистим інтересам платників.
12. Податкові пільги – це: 1) часткове або повне надання переваг при виконанні господарської діяльності; 2) повне звільнення від податків; 3) надання переваг, часткове або повне звільнення від виконання встановлених правил, обов’язків або полегшення умов виконання податкових зобов’язань. 13. Мета надання податкових пільг: 1) зниження податкового тиску; 2) вирішення соціальних проблем; 3) реструктуризація; 4) спрощення технології оподаткування; 5) державна підтримка підприємств провідних галузей. 14. За характером цілей податкової політики держави податкові пільги підрозділяються на дві групи: 1) соціальні; 2) політичні; 3) економічні; 4) адміністративні. 15. Характерними рисами податкових пільг як інструментів податкового регулювання є: 1) обмежена сфера застосування; 2) екстериторіальність; 3) мобільність.
16. Екстериторіальність – це: 1) кожна з податкових пільг жорстоко „прив’язана” до відповідного податку і сфера її застосування обмежується винятково тим податком або збором, у механізм якого вона вбудована. Крім того, сфера застосування пільги обмежується спеціальними умовами, які визначають її потенційних користувачів; 2) застосування пільг, на відміну від вільних економічних зон, не має спеціальних обмежень за територіальною ознакою. Вони використовуються на тій території, на якій справляється відповідний податок (на території держави – для загальнодержавних податків і зборів або в межах адміністративно – територіальної одиниці – для місцевих податків та зборів); 3) податкові пільги мають можливість достатньо оперативно коригувати умови оподаткування з метою забезпечення ефективної реалізації регулюючої функції податків, тобто вони можуть розглядатися як регулюючі податковий механізм тактичного характеру.
17. Мобільність – це: 1) кожна з податкових пільг жорстоко „прив’язана” до відповідного податку і сфера її застосування обмежується винятково тим податком або збором, у механізм якого вона вбудована. Крім того, сфера застосування пільги обмежується спеціальними умовами, які визначають її потенційних користувачів; 2) застосування пільг, на відміну від вільних економічних зон, не має спеціальних обмежень за територіальною ознакою. Вони використовуються на тій території, на якій справляється відповідний податок (на території держави – для загальнодержавних податків і зборів або в межах адміністративно – територіальної одиниці – для місцевих податків та зборів); 3) податкові пільги мають можливість достатньо оперативно коригувати умови оподаткування з метою забезпечення ефективної реалізації регулюючої функції податків, тобто вони можуть розглядатися як регулюючи податковий механізм тактичного характеру.
18. Обмежена сфера застосування – це: 1) кожна з податкових пільг жорстоко „прив’язана” до відповідного податку і сфера її застосування обмежується винятково тим податком або збором, у механізм якого вона вбудована. Крім того, сфера застосування пільги обмежується спеціальними умовами, які визначають її потенційних користувачів; 2) застосування пільг, на відміну від вільних економічних зон, не має спеціальних обмежень за територіальною ознакою. Вони використовуються на тій території, на якій справляється відповідний податок (на території держави – для загальнодержавних податків і зборів або в межах адміністративно – територіальної одиниці – для місцевих податків та зборів); 3) податкові пільги мають можливість достатньо оперативно коригувати умови оподаткування з метою забезпечення ефективної реалізації регулюючої функції податків, тобто вони можуть розглядатися як регулюючі податковий механізм тактичного характеру. 19. Класифікація податкових пільг: 1) пільги, що враховують регіональні відмінності у системах оподаткування; 2) зниження податкових ставок для окремих галузей і видів діяльності; 3) податковий кредит; 4) надання права на застосування податкової знижки з ПДФО; 5) звільнення від сплати податків окремих видів господарських операцій і продукції, робіт і послуг.
20. До принципів організації системи податкового стимулювання відносять: 1) законність; 2) застосування податкових пільг повинно приносити збитки доходам бюджету, а не корпоративним чи особистим інтересам платників; 3) застосування податкових пільг повинно носити вибірковий характер; 4)на місцевому рівні застосування пільг не виходить за рамки, визначені державними законами.
|