Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Хвороби голодування буряків
Пожовтіння листків або хлороз (азотне голодування) спостерігається частіше в районах достатнього зволоження (зах­ідна та центральна частини України), особливо після значних дощів, коли легкорозчинні сполуки азоту потрапляють у більш ґлибокі шари ґрунту.

.

 

 

Рис.6.5. Хвороби, які виникають внаслідок голодування цукрових буряків:

1. азотне голодування;

2. фосфорне годування;

3. калійне голодування;

4. нестача магнію;

5. нестача марганцю;

6. нестача заліза.

При таких умовах азотне голодування може проявитися й на добре удобрених ґрунтах. Характерною ознакою азотного голодування є пожовтіння листків, які набувають блідо-зеленого хлоротичного кольору і швидко відмирають. Недостача азоту затримує ріст рослин, вони хоча й не гинуть, але залиша­ються в карликовому стані до кінця вегетації.

Краєлистий некроз (калійне голодування) проявляється на буряках при недостачі калію. Симптоми хвороби спостерігаються через 1,5-2 місяці після сівби: по краях листків з'являються сухі темно-бурі або сіруваті плями, які, зливаючись, утворюють буру кайму, через це хвороба одержала назву краєлистий некроз. При подальшому розвитку хвороби плями з'являються в центрі лист­ка, на черешках, і весь листок відмирає.

Буруватість листків (фосфорне голодування) спостерігаєть­ся в усіх зонах бурякосіяння при порушенні правильного співвідношення елементів живлення. Недостача фосфору зумов­лює зниження інтенсивності ростових процесів. Характерною оз­накою фосфорного голодування є посилення засвоєння росли­ною азоту, внаслідок чого листки набувають темно-зеленого або навіть червоного кольору. При хімічному аналізі складу в таких рослинах можна виявити підвищену концентрацію нітратного азоту.

Борне голодування (гниль сердечка і суха гниль коренепло­ду) проявляється, як правило, в кінці липня - серпня в західних об­ластях України на дерново-підзолистих, сірих лісових ґрунтах, опідзолених і карбонатних чорноземах, сіроземах. Недостача бору в ґрунті викликає в рослин відмирання точки росту і найбільш молодих листків розетки-сердечка, яке згодом чорніє, відмирає і згниває, тому хвороба носить назву гниль сердечка. У насінників недостача бору проявляється відмиранням молодих пагонів або їх частин, пазушних бруньок, які усихають і чорніють, спостері­гається недорозвиненість квітконосних органів і плодів, що нега­тивно впливає на якість насіння.

Кальцієве голодування виявляється в другій половині ве­гетації і виражається в тому, що пластинки старих листків змор­щуються. На їх кінчиках з'являються бурі опіки, а в центрі - хло­роз і некроз.

Для попередження хвороб голодування головне значення має науково обґрунтована система удобрення буряків з дотриман­ням рекомендованих для даної зони доз і співвідношень елементів живлення. У разі появи ознак однієї з хвороб голодування доцільно негай­но підживити рослини відповідним видом мінерального добрива.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 484. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия