Завдання. Завдання 1. У парах підготувати, записати і усно відтворити ділову телефонну розмову
Завдання 1. У парах підготувати, записати і усно відтворити ділову телефонну розмову. Ситуації мовлення: а) повідомити начальника про спізнення на роботу; б) домовитися про ділову зустріч; в) відмінити ділову зустріч; г) перенести ділову зустріч на інший час.
Завдання 2. Використовуючи формули ввічливості, складіть діалоги, у яких обговорюються подані нижче ситуації. А. Чи підготували ви матеріали до звітної доповіді? Чому ви запізнилися на роботу? Б. Чи поїдете ви на наукову конференцію до Харкова? Як мені підготувати виступ на нараді?
Завдання 3. Відновіть телефонний діалог і продовжіть його: А. — Відділ кадрів слухає. —Зачекайте, будь ласка, я його покличу. —Вашу особову справу ще не оформлено, бо Ви подали не всі документи. Б. —... —Добрий день! До вас звертається випускник педагогічного коледжу. Що потрібно для вступу до вашого університету? —А коли починається прийом документів? —Чи враховується те, що я закінчив коледж з відзнакою?
Завдання 4. Виконайте в особах телефонну розмову. A. Двох однокурсників, один з яких пропустив через хворобу заняття в університеті. Б. Матері (батька) з сином (донькою), що навчається в іншому місті. B. Керівника установи із завідувачем відділу, якому доручається відповідальне завдання. ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Методичні рекомендації: 1. Відповідайте на запитання тестів чесно для того, щоб адекватно та об’єктивно оцінити себе. 2. Уважно опрацюйте зміст пам'яток, підкресліть пункти, над якими потрібно працювати. 3. У телефонних діалогах оцінюється також лексичний запас, грамотність мовлення, дотримання етикету.
Контрольні запитання:
1. У яких ситуаціях недоречно телефонувати? 2. Хто першим завершує телефонну розмову? 3. Про що недоречно говорити у діловій телефонній розмові? 4. Як треба готувати виступ? 5. Чи потрібно жестикулювати і рухатися? 6. Куди подіти руки? 7. Як утримати увагу слухачів? 8. Як перемогти хвилювання?
Після виконання практичної роботи студент повинен
Захист роботи Перевірка виконання завдань у вигляді ділової гри.
Завдання для самостійної роботи
Підготувати виступ на тему, яка має зацікавити аудиторію.
|