Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Зв’язок рухомими та сигнальними засобами
Рухомі засоби зв'язку застосовуються у всіх видах бою для забезпечення фельд'єгерсько-поштового зв'язку зі старшим командиром (штабом), між пунктами управління батальйону (дивізіону) і з взаємодіючими підрозділами.

Фельд'єгерсько-поштовий зв'язок організується для доставки й обробки усіх видів бойових документів, листів, посилок, перекладів і періодичної преси. Вона організується по напрямках, по кругових маршрутах і по осі.

Напрямок фельд'єгерсько-поштового зв'язку — спосіб її організації між двома пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані документи і поштові відправлення доставляються по окремому маршруті.

Круговий маршрут — спосіб організації зв'язку з двома і більш пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані документи і поштові відправлення доставляються одним рейсом послідовно (по черзі) у залежності від розташування їх на прокладеному між ними маршруті.

Вісь фельд'єгерсько-поштового зв'язку — спосіб його організації з двома і більш пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані їм поштові відправлення доставляються через обмінний пункт, розгорнутий старшим штабом у районі дислокації підлеглих підрозділів, де виробляється обмін відправленнями.

У батальйоні (дивізіоні) рухомі засоби зв'язку використовуються для доставки бойових і службових документів, а також для передачі усних наказів і повідомлень.

У мотострілковому (танковому) батальйоні, артилерійському дивізіоні для забезпечення зв'язку рухомими засобами застосовуються мотоцикли, бронетранспортери, автомобілі, піші зв'язкові, а в зимовий час, де це можливо — лижники.

Рухомі засоби зв'язку користаються правом переважного руху по всіх дорогах і повинні мати визначений (установлений) пізнавальний знак (пропуск), наприклад червоний прапорець.

Сигнальні засоби широко застосовуються в підрозділах для подачі команд і повідомлень, сигналів оповіщення, управління і взаємодії, для цілевказівки і взаємного впізнання. Вони застосовуються також для передачі сигналів виклику, переносу і припинення вогню, позначення своїх військ.

 

Таблиця 25.2. Можливості рухомих засобів зв'язку

Засіб зв'язку Де застосовуються Швидкість руху по середньо пересічній місцевості, км/год Радіус дії, км
Піший зв'язковий Від взводу до батальйону 4–5 (узимку 2–3)
Зв'язковий на лижах Від взводу і вище 6–8
Зв'язковий на мотоциклі Від батальйону (дивізіону) і вище 20–30
Зв'язковий на автомобілі Те ж 20–35
Зв'язковий на БТР Те ж 20–25

Таблиця 25.3. Можливості сигнальних засобів зв'язку

Засоби зв’язку Де застосовуються Дальність дії, м Примітка
Свисток Відділення — взвод До 300 Застосовуються для передачі сигналів оповіщення
Сирена Від взводу і вище До 1000
Прапорці Відділення — взвод — рота До 500 Передача сигналів — 10–15 знаків у хвилину
Ліхтарі Взвод — рота (батарея) До 500 Те ж
Сигнальні патрони Рота — батальйон (дивізіон) Удень до 1000, уночі до 4000 Застосовуються для подачі команд і сигналів взаємодії
Димові шашки Те ж До 2000 Те ж
Трасуючі кулі Взвод — рота (батарея) До 1000 Те ж
Трасуючі снаряди Рота — батальйон (дивізіон) До 3000 Те ж
Ракети Рота — батальйон (дивізіон) Удень до 5000, уночі до 7000 Те ж

 

Сигнали встановлюються розпорядженням командира підрозділу. Вони повинні бути простими і чітко відрізнятися один від іншого, особливо сигнали оповіщення.

Основні сигнали для забезпечення взаємодії встановлюються старшим штабом чи розпорядженням командира підрозділу, в інтересах якого організується взаємодія. Сигнали, що спостерігаються усередині підрозділу, повинні бути погоджені із сусідами і взаємодіючими підрозділами.

Як сигнальні засоби використовуються зорові, звукові, інфрачервоні і радіотехнічні засоби. Основними засобами зорової сигналізації в батальйоні (дивізіоні) є ракети, сигнальні й освітлювальні патрони, димові шашки, трасуючі кулі, снаряди й ін. До засобів звукової сигналізації можна віднести сирени, ріжки, свистки й ін.

Сигнальні засоби прості використанні, забезпечують швидку передачу сигналів одночасно великій кількості особового складу. Основними недоліками їх є обмежена дальність дії, можливість їхнього сприйняття і повторення супротивником.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1869. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия