Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Підготовка радіостанцій Р-107, Р-147, Р-148, Р-157, Р-159 до роботи
Для забезпечення радіозв'язку в ланці “взвод-рота застосовуються переносні радіозасоби, а також станції, встановлені в бронетранспортерах, бойових машинах піхоти, танках і автомобілях.

Радіостанції призначені для забезпечення телефонного зв'язку зі старшим командиром (штабом), з підлеглими, взаємодіючими підрозділами як на місці, так і в русі.

Для твердого, безупинного, стійкого, оперативного і потайливого управління підроз­ділами створюється система управління, у якій функціонально зв'язані органи управління, пункти управління і система зв'язку.

Радіозв'язок являє собою основний засіб, що забезпечує безупинне управління частинами і підрозділами у всіх видах бойової діяльності (командирам і штабам керівництво діяльністю підлеглих військ, узгодження взаємних зусиль сусідів і частин (підрозділів) різних родів військ, передачу сигналів оповіщення, а також керівництво усіма видами бойового, технічного і тилового забезпечення).

Радіостанція Р-147 призначена для забезпечення безпошукового і безпідстройного телефонного зв'язку у взводі і роті (батареї).

Станція розміщається таким способом: прийомопередавач — у сумці на грудях військовослужбовця, головний телефон — на правому вусі, маніпулятор — на грудях. Антена за допомогою прищіпки кріпиться за кронштейн телефону, чи край каски головного убору, можуть також використовуватися місцеві предмети (кущ, гілка, дерево й ін.).

Для підготовки станції до роботи необхідно перевірити правильність підключення батареї і гарнітури, перемикачем частоти установити потрібну хвилю, перемикач роду робіт на маніпуляторі поставити в положення ВКЛ II (у телефоні повинен прослуховуватися шум) і перевести перемикач роду робіт на маніпуляторі в положення ВКЛ I (у телефоні шум повинен ледь прослуховуватися).

Радіостанція Р-148 є переносною прийомопередаючою телефонною радіостанцією з частотною модуляцією. Вона працює в ультракороткохвильовому діапазоні і призначається для безпошукового і безпідлаштувального телефонного зв'язку в радіомережі мотострілкової роти.

Станція кріпиться за допомогою ременів на спині військовослужбовця, мікротелефонна гарнітура розміщується на правій стороні голови, маніпулятор — на грудях.

Зв'язок здійснюється на зовнішню штирьову антену, яка повинна мати нахил убік, протилежний від кореспондента.

Перемикач роду робіт на маніпуляторі установити в положення ВКЛ. Прийомопередавач знаходиться в режимі прийому й у телефонах чутні шуми приймача. При перемиканні перемикача роду робіт у положення ШП характерного сильного шуму немає і прослухуються тільки слабкі шуми.

Радіостанція Р-157 — переносна, ультракороткохвильова, симплексна, з частотною модуляцією, призначена для забезпечення телефонного зв'язку у взводі і роті (батареї).

Станція може розміщуватися на грудях, на спині чи на стегні військовослужбовця.

Для підготовки станції до роботи вставити заряджену акумуляторну батарею у відсік до упору (до щиглика). Якщо вона не фіксується, по ключі перевірити правильність її установки. Вставити в антенне гніздо прийомо­передавача антену і повернути гайку замка по годинниковій стрілці, виставити ручками установки частоти необхідну робочу хвилю, включити живлення, для чого перемикач роду робіт на маніпуляторі поставити в положення ВКЛ. Перевірити наявність шумів у телефоні, потім переконатися в спрацьовуванні понижувача шумів, для чого перемикач роду робіт на маніпуляторі установити в положення ШП, установити зв'язок з кореспондентом, виключити станцію.

Радіостанція Р-158 забезпечує надійну безпошуковий і безпідлаштовуваний дво­сторонній зв’язок з однотипними радіостанціями на будь-якій частоті УКХ-діапазону. Використовується в радіомережах Механізованої роти.

Для підготовки станції до роботи необхідно перевірити правильність підключення батареї живлення, противаги й антени. Для контролю за ступенем розрядженості акумулятора в станції є світловий індикатор, вмонтований у маніпулятор. Тумблер АВТОМОБ.—НОСИМ., поставити в положення НОСИМ, і зафіксувати. За допомогою чотирьох ручок встановити робочу частоту. Включити живлення станції, поставивши перемикач на маніпуляторі в положення ВКЛ, і перевірити наявність шумів у телефоні Якщо вони заважають роботі, включити шумоподавлювач. Натиснути на важіль ПЕРЕДАЧА і по світінню індикатора потужності (ИМЩ) переконатися в працездатності передавача.

Радіостанція Р-159 забезпечує телефонну і телеграфну роботу в радіомережах і радіо­напрямках. Керування радіостанцією може здійснюватися безпосередньо з прийомо­передавача чи дистанційно з винесеного телефонного апарата по кабелі П-274М.

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 2244. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия