Варіант I I I. Екскурсійний тур для школярів «Київ старовинний»
8.00 Сніданок у готелі. 9.00 Пішохідна екскурсія по Києву. Об'єкти: Золоті ворота, Софійський собор, Михайлівський Золотоверхий Монастир, Андріївська церква, Володимирська гора, пам'ятник князю Володимиру, Десятинна церква. 13.00 Обід у готелі. 14.00 Від'їзд на екскурсію. Відвідування музею «Пирогово». Музей народної архітектури і побуту «Пирогово» розташований просто неба в селищі Пирогово і займає площу близько 150 га. Музей заснований в 1969 році. Тут можна побачити житлові будинки, церкви, млини, колодязі, різне селянське начиння, все це дає уявлення про життя українського народу в XVI – XIX століттях. 20.00 Вечеря в готелі. 21.00 Від'їзд додому. Варіант IV. Екскурсійний тур «Привіт, милий Амстердам». 8.00 Сніданок у готелі. 9.00 Оглядова екскурсія по Амстердаму - «Скарби минулого і сьогодення» - старі «зігнуті» будівлі, мощені вулиці, незліченні канали, набережні, які знаходяться на 3 метри нижче за рівень океану, прекрасні парки і плавучі квіткові ринки створюють особливу атмосферу. Площа Пані і Королівський палац, Райксмузеум і знаменитий Будинок Рембрандта, єврейський квартал і алмазна фабрика Coster Diamonds. 14.00 Обід у ресторані. 15.00 Прогулянка по живописними каналами " Лабіринтами Амстела". Відвідування музею Ван Гога. 17.00 Вільний час. 20.00 Вечеря в готелі. 21.00 Вечірня екскурсія «Романтика вечірнього Амстердаму» - прогулянка по найкрасивішій частині старого міста: колишньому порту. Після екскурсії продовження вечора в неординарному театрі «Каса Роса». Завдання 2. Скласти опитувальну анкету з метою визначення попиту на ресторанну продукцію: Варіант 1. Для споживачів ресторану. Варіант 2. Для обслуговуючого персоналу торгового залу ресторану. Варіант 3. Для персоналу, що обслуговує дегустації та виставки продажу.
Тема 4. Організація постачання й складського господарства підприємств харчування Семінарське заняття (2 год.) Мета заняття: визначити мету розробки плану матеріально-технічного забезпечення підприємств харчування та його основні показники, дослідити послідовність та умови постачання і зберігання продовольчого забезпечення. Зміст заняття 1. Значення і задачі матеріально-технічного та продовольчого забезпечення. 2. Показники плану матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) та продовольчого забезпечення, їх взаємозв’язок із іншими показниками господарської діяльності підприємств харчування. 3. Організація продовольчого забезпечення підприємства харчування. 4. Організація складського господарства. Питання для самоконтролю 1. Яке значення має матеріально-технічне та продовольчого забезпечення для роботи підприємств харчування? 2. Назвіть основні задачі матеріально-технічного та продовольчого забезпечення. 3. Яку форму має план матеріально- технічного забезпечення (МТЗ)? 4. Визначте складові продовольчого балансу. 5. Охарактеризуйте взаємозв’язок показників плану продовольчого забезпечення з іншими показниками господарської діяльності підприємства. 6. Назвіть джерела надходження сировини та продуктів харчування у підприємствах ресторанного господарства. 7. Як здійснюється вибір постачальника? 8. Який порядок оформлення документів при прийманні товару? 9. Охарактеризуйте етапи приймання продовольчих товарів. 10. За якими ознаками класифікуються складські приміщення? 11. Назвіть вимоги до складських приміщень у підприємствах харчування. 12. Охарактеризуйте умови та способи зберігання продовольчих товарів. 13. Які ви знаєте способи зберігання сировини та продуктів харчування? 14. Які є види товарних втрат і як вони компенсуються?
Практичне заняття (2 год.) Мета заняття: сформувати у студентів практичні навички із оформлення документів, необхідних для матеріально-технічного та продовольчого забезпечення підприємств харчування. Завдання 1. На підставі заданих данихзаповнити товаро-транспортну накладну на доставку продуктів, використовуючи форму, наведену у додатку В. Варіант 1.
Варіант 2.
Варіант 3.
Завдання 2. На підставі наведених у завданні 1 варіантів даних заповнити акт прийому-передачі продукції, використовуючи додаток Г. Завдання 3. Заповнити нижченаведену таблицю, використовуючи додаток Д:
Таблиця 1. Способи та умови зберігання продовольчих товарів
|