Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Практичні завдання з теми. Завдання 1. Уявіть, що вам необхідно прийняти на роботу нового секретаря
Завдання 1. Уявіть, що вам необхідно прийняти на роботу нового секретаря. Складіть план своїх дій. Відзначте, як варто готуватися до співбесіди з кандидатом.

Укажіть основні питання, які ви будете задавати кандидатам.

Завдання 2. Уявіть себе в ролі менеджера по персоналу або керівника підрозділу. Вам необхідно підібрати співробітників на вакантні місця. Для проведення цієї процедури ви повинні чітко знати, які властивості необхідні працівнику тієї чи іншої професії, а які — протипоказані.

У порядку тренінгу сформулюйте рекомендовані та не рекомендовані властивості представників таких професій: менеджер з продажу, бухгалтер, економіст, програміст, секретар, продавець, офіціант, водій таксі, керівник групи, адміністратор торгового залу.

Можете запропонувати свій перелік професій, які Вам більше знайомі.

Завдання 3. Складіть текст анкети або інтерв'ю, які допомогли б Вам при відборі персоналу з'ясувати, чи володіє кандидат рисами, відповідними особливостям посади, на яку він претендує.

Для того, щоб грамотно впоратись з цим завданням, виберіть посаду, особливості якої Ви добре знаєте.

Завдання 4. Ситуація «На завод прийшов новенький»

Леонід Ковшов, випускник ПТУ, прийшов на завод «Буддеталь» за півгодини до зміни. Напередодні у відділі кадрів йому дали телефон майстра арматурного цеху, на ділянці якого він мав працювати. Хвилин десять він намагався додзвонитися до прохідної, поки, нарешті, не застав майстра на місці. «Направили до мене?» - Запитав той.

«Через 10 хвилин буде планерка - підходь до цього часу», - і повісив слухавку. Завод був великий, незнайомий. Тільки через 15 хвилин Ковшов

 

 

розшукав свiй цех і ділянку. Всі працівники вже встигли отримати завдання, і він почув лише, як майстер «налаштовував» усіх на виконання термінового завдання, то умовляючи, то погрожуючи. Коли всі пішли, майстер помітив новенького: «А, це ти? Підемо до верстата ».

Вони довго пробиралися по цеху між верстатами, поки не підійшли до верстата, який стояв трохи осторонь. Стружка навколо нього була не прибрана, інструменти розкидані, але верстат (це було видно) - новий.

- Що, доводилося працювати на такому?

- Ні ...

- Новенький, тільки три місяці, як отримали. Бачиш, відразу тобі довіряємо. Ось тільки не пощастило тому, що до тебе тут працював.

Позавчора пішов на обід, а звідти — до лікарні. Поки побудь на його місці, а повернеться – подивимось. Ти прибери поки тут, підготуй верстат, а я хвилин на двадцять до начальника цеху збігаю, після поговоримо, що до чого.

Ковшов з готовністю взявся за прибирання, зібрав стружку, разклав інструмент. Але коли підмітав підлогу, його змусив здригнутися різкий свист: на нього мало не наїхав електрокар. Електрокарник побачив перелякане обличчя, прокричав Ковшову: «Не лови гав, салага!». Після цього Ковшов весь час оглядався з побоюванням. Він вже відмітив, що треба остерігатись не тільки електрокара, але й крана, котрий часто снував над головою. Майстер повернувся через півгодини.

— Так, кажеш, на такому верстаті працювати не доводилось? Тоді слухай. І він став розповідати, яка це хороша машина, за яким принципом вона діє, які параметри і характеристики, як потрібно доглядати за верстатом. Весь час через декілька пропозицій він перепитував: «Ясно?Зрозуміло? »- І Ковшов погоджувався. Задоволений такою грунтовною і дохідливою, на його думку, бесідою, майстер ще раз перепитав: «Зрозуміло?». Отримав знову все ту же боязливу відповідь, підбадьорливо поплескав Ковшова по плечу: «Ну ось і

 

 

починай. Заготівок тобі вистачить, а щодо інструменту запитаєш у Терентича, нашого "старшини" ». Ковшов хотів запитати, хто такий Терентич і де його знайти, але не наважився, та й майстер вже його не почув би.

Робота йшла нормально, але з незвички він усе- ж таки порізав палець. Було не особливо боляче, але кров йшла сильно. Підняв голову, він хотів запитати, де можна зробити перев'язку, але знову не наважився: всі зосереджені - завдання термінове, не до нього. Як-небудь перетягнув палець носовою хусткою і знову взявся за справу.

Відірвавшись від верстата, несподівано зауважив, що стало менше шуму. Почався обід, і всі пішли без нього. Поки він шукав, де 15-й цех, в якому розміщувалась їдальня, запізнився - зміна вже пообідала. Пожаліли його в їдальні, погодували, чим могли.

Після обіду все йшло нормально. О четвертій годині Ковшов зібрався здавати роботу (йому, як підлітку, робочий день покладено на годину менше), але майстра не було видно. Майстер підійшов до нього лише в кінці робочого дня, оглянув, що зроблено, похвалив: «Продовжуй в тому ж дусі!». І тут же поспішив, засилаючись на турботи: «Твоя зміна скінчилася, а в мене, брат, день ненормований. У Ковшова було до нього багато запитань. Хотілося знати, скільки заробив, яка робота буде завтра, але докучати цими дрібними справами, відривати від більш важливих справ він не наважився, тим більше, що майстер уже був далеко, а всі робітники розійшлись. Нічого більш не залишалося, як відправитись зі своїми питаннями додому — до ранку. А що буде завтра?

 

Завдання:

1.Проаналізуйте поведінку і дії майстра відносно до молодого робітника.

2.Дайте психологічну оцінку першого робочого дня Ковшова.

3.Визначте доцільність поведінки і дії майстра в цій ситуації.

Завдання. Рішення задач. Для рішення задач використовувати літературу [8, С.261-270]


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 452. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7