Завдання 5. Визначення дисперсії та роздільної здатності призми
1. Із залежності п = f ()визначити середнє значення дисперсії скла, яке відповідає краям видимого спектра ртуті. Результати записати в табл. 2.
Таблиця 2
2. Визначити роздільну здатність R призми, яка залежить від середньої дисперсії призми D cp та довжини її основи: Результати записати в табл. 2.
Контрольні запитання
1. Що називається дисперсією світла? 2. Які види дисперсії ви знаєте? 3. Що ви розумієте під дисперсією речовини? 4. За якої умови спостерігається аномальна дисперсія речовини? 5. Яке фізичне значення показника заломлення речовини? 6. Що таке фазова швидкість світла? Довести формулу. 7. Що таке групова швидкість світла? Довести формулу. 8. У чому полягає суть теорії дисперсії світла? Запишіть дисперсійну формулу (теоретичну) та побудуйте її графік. 9. Вкажіть застосування явища дисперсії світла. 10. Як виникає призматичний спектр білого світла? 11. У чому полягає метод визначення показника заломлення речовини за допомогою гоніометра? Намалюйте хід монохроматичного променя в призмі. Доведіть робочу формулу для визначення показника заломлення призми. 12. Як визначається дисперсія? 13. Розкажіть, як проводиться юстирування гоніометра ГС-5.
Література: [9].
|