Експорт. Для виконання експорту виділіть потрібний фрагмент тексту (при активному іструменті Content) і виконайте команду File/Save Text (Файл/Зберегти текст)
Для виконання експорту виділіть потрібний фрагмент тексту (при активному іструменті Content) і виконайте команду File/Save Text (Файл/Зберегти текст). За її допомогою можна зберегти текст поточного документа QuarkXPress у форматі растрових редакторів Lotus Ami Pro, Microsoft Write, Microsoft Word for DOS, Microsoft Word for Windows, XyWrite III Plus, Word Perfect, а також у форматі Rich Text чи Xpress Tags. Рис. 16.22. Діалогове вікно Save Text
Якщо встановлена позначка Entire Story (Весь текст), експортується весь текст, який знаходиться в текстовому блоці. Щоб експортувати деякий фрагмент, слід виділити його і перед експортом активізувати позначку Selected Text (Обраний текст). При експорті тексту у форматі Xpress Tags у нього включаються спеціальні коди, що описують параметри форматування. Програма, у якій здійснюється імпорт, розшифровує їх і відповідним чином формату є текст. Форматування символів Правильний підбір параметрів символів має велике значення, адже від цих установок багато в чому залежить зовнішній вигляд документа, зручність читання тексту, розташування акцентів у ньому. До параметрів форматування символів належать вид шрифту (або гарнітура), розмір шрифту, накреслення, колір і т.і. Перед форматуванням текст обов'язково потрібно виділити. Параметри форматування змінюються тільки для символів виділеного тексту. Шрифт У розпорядження користувачів QuarkXPress надається широкий набір шрифтів. Призначити шрифт і вибрати його вид можна декількома способами: · у списку Font (Шрифт) палітри Measurements (Виміри) (рис. 16.23); Рис. 16.23. Палітра Measurements при виділеному тексті · у підменю Font меню Style; · у полі Font діалогового вікна Character Attributes (Атрибути символу) рис. 16.24., що відкривається при виклику команди Style/Character (Стиль/Символ) чи натисканні клавіш [Ctrl+Shift+D].
Рис. 16.24. Діалогове вікно Character Attributes Регулювання міжсимвольних інтервалів Трекінг Трекінгом називають регулювання величини проміжку праворуч від кожного символу у виділеному фрагменті. При виконанні трекінга як одиниця виміру застосовується величина em, що відповідає широкому пробілу, рівному ширині великої літери «М» даного шрифту (М-пробілу). Величина проміжків між символами визначається в полі Track палітри Measurements (дане поле знаходиться у центральній частині палітри і має кнопки зі стрілками вліво і вправо), а також у полі Track діалогового вікна Character Attributes. За замовчуванням трекінг не виконується, а у відповідних полях має значення 0. Зміна даного значення на 1 (1/200 em) призводить до зміни інтервалу між символами на 0, 5% від довжини широкого пробілу. При натисканні кнопок зі стрілками, що знаходяться поруч з полем Track у палітрі Measurements, значення трекінга змінюється з кроком 10 (1/20 em), що відповідає 5% від довжини широкого пробілу. Для зміни міжсимвольного інтервалу у виділеному тексті передбачені також спеціальні комбінації клавіш: • [Ctrl+Shift+{] — збільшення міжсимвольного інтервалу на 1/20 em; • [Ctrl+Shift+}] — зменшення міжсимвольного інтервалу на 1/20 em; • [Ctrl+Alt+Shift+{] — збільшення міжсимвольного інтервалу на 1/200 em; • [Ctrl+Alt+Shift+}] — зменшення міжсимвольного інтервалу на 1/200 em. Кернінг Кернінгом називається регулювання величини інтервалу між двома літерами. Для кожної пари літер можна установлювати своє значення кернінга, тобто ми можемо говорити про наявність кернінг-пар. Необхідність у кернінгу викликана тим, що через особливості малюнка деяких літер відстані між ними виходять різними і текст має не дуже привабливий вигляд. Кернінг особливо важливий для великих шрифтів, де розходження в інтервалах більш помітно. Щоб виконати кернінг для пари літер, потрібно установити курсор між ними, активізувати команду Style/Kern (Стиль/Кернинг), унаслідок чого відкриється діалогове вікно Character Attributes, і вказати у полі Kern Amount (Величина кернінга) необхідний інтервал. При виконанні кернінга, як і трекінга, як одиниця виміру застосовується величина ет. При зміні значення в полі Kern Amount (Величина кернінга) на 1 проміжок між двома виділеними символами змінюється на 1/200 em.
|