На основі одержаних розрахунків будується траєкторія голок.
Профілі клинів голкового замка повністю повторюють відповідні ділянки траєкторії голок. Для направлення п’яток голок клини утворюють між собою замковий канал. Ширина замкового каналу між клинами залежить від кута їх нахилу a, висоти k та товщини с п’ятки голки. При проектуванні каналу замкової системи необхідно також враховувати гарантований зазор d між п’яткою голки та стінкою замкового каналу. Однак його величина повинна бути мінімальною. У цьому разі рух п’ятки голки по каналу протікає більш плавно. . З метою побудови траєкторії руху платин необхідно спочатку побудувати для зручності приведену траєкторію руху платин, замінивши радіальне переміщення платин переміщенням по вертикалі в площині, в якій лежить траєкторія голок.
Рисунок 5.6. Розрахункова схема для конструювання клинів замкової системи
Вихідними даними для побудови приведеної траєкторії є відомі горизонтальні розміри траєкторії голок і необхідні переміщення платин від центру циліндра у 1 та захід горловини платини за спинку голки у 2 (рух до центра циліндра). Величина переміщення платини від центра машини у 1: , де D4 – гарантований зазор; D4 = 1÷1,5 мм. г – висота гачка голки; к – довжина носика платини. Величина заходу горловини платини за спинки голок при переміщенні платини до центра машини: або . Слід також зауважити, що відхід платин від центра машини повинен відбуватися якомога довше, але закінчитись він повинен до моменту підходу нитки, що прокладається, а саме, одночасно із закінченням пресування, коли вісь встановлення язичка розташовуватиметься на рівні лінії відбою, оскільки наступне нанесення петлі повинно відбуватися при нерухомих платинах. Приймаючи це до уваги, знаходимо на траєкторії голки точку, що відповідає моменту розташування осі язичка на рівні відбійної площини. Знаходимо ординату, а саме розмір z 0: .
Рисунок 5.7. Розрахункова схема
Відбійний виступ повинен плавно переходити радіусом r = 3 4 мм в лінію х-х. ; ; ; ; ; ; .
Рисунок 5.8. Розрахункова схема для побудови траєкторій голок та платин
Ділянки x 0, x 1, x 2, x 3,та x 4 – розгортки дуг траєкторії платин. Таким чином, побудувавши приведену траєкторію платин, можемо визначити істинну траєкторію, яка лежить у горизонтальній площині відносно траєкторії голок. Для визначення істинної траєкторії платин необхідно перш за все з’ясувати діаметр циліндра на основі раціональної ширини полотна. Для цього спочатку необхідно встановити кількість голок на машині: . Тоді: . Для побудови істинної траєкторії лінійні розміри приведеної траєкторії платин переводимо в кутові: .
|